| Axys a întrebat:

Buna prieteni! ~ am o bicicleta DHS Mustang - si am cateva probleme la ea cum ar fi la pedalare scartie si ma refer la suspensia de pe mijloc plus de asta am un pic de joc exact de la suspensie la roata nu ama doua problema ar fi ca in timp ce petalez la ea imi pocneste tin sa mentionez ca am si putin joc la pedaliere ma gandesc sa fie asta problema dar nu stiu exact... voi ce credeti r putea fi si praf in pedaliere in tubul ala ca nu mapricep asa de bine! a 3a problema e ca furca e pe fata este blocata sad si nu stiu ce sa-i fac sa se lase suspensia am si joc de furca of tot o strang la furca si totusi cand urca o bordura urc incet tot timpul am mers cu ia bine adica cu grija cu ce sfat m-ati putea ajuta in legatura cu toate astea
(ati putea sa-mi dati cateva imagini cum se dezmembreaza o furca adia de tot cred ca e ruginita eu i-am turnat ca Ghiorghita ulei ars de motor de la opel i-am umplut furca cu ulei laughing crezand ca poate o sa functioneze asa dar parca in ciuda mea facut si singura problema care o ma m e scaunul dar la el ma pricep nu-i problema ai strang un surub laughing

si cumlmea ca toate staea mea venit odata pe cap nu pe rad sa ma necajesca mai m si pana toate asta intr-o zi ce noroc am nu-i asa big grin. bine ca acuma vine iarna o am eu in boxa dar de plictiseala as vrea sa o repar sa fie buna

1 răspuns:
| RaduDenis a răspuns:

Pfoai cam multe problemelaughing) Pai in primul rand ar fi bine sa demontezi piesele si sa le cureti, dupa care unse si reasamblate.