| anonomam a întrebat:

Buna seara.
Explicati-mi si mie cum sta treaba cu fotbalullaughing
M-am uitat in seara asta la meciul cu Romania-Armenia si am pierdut...ce se intampla de acum? Am vazut ca mai avem de jucat cateva meciuri cu alte tari.
De ce?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca asa e formatul. Suntem intr-o grupa si jucam cu fiecare echipa 2 meciuri.

| Drimmero a răspuns:

Sunt preeliminarii pentru campionatul mondial din Qatar din 2022. Jucam in grupa cu Germania, Islanda, Armenia, Macedonia de Nord, Liechtenstein. Pentru acest turneu final din Qatar ca sa te califici acolo trebuie sa joci niste preeliminarii, ele sunt niste meciuri impartite in anumite grupe, se joaca in toata lumea aceste preeliminarii, pe toate continentele, in Europa se fac mai multe grupe si se baga cate 5-6 echipe. Doar locul 1 din fiecare grupa din Europa merge la campionatul mondial, iar ocupantele locurilor 2 din toate grupele astea vor juca intre ele cand se va trage la sorti intr-un asa zis ''baraj/play-off'', iar castigatoarele din aceste baraje vor merge si ele la campionatul mondial, se vor trage la sorti si acolo niste grupe, la anul se vor afla acele grupe, mai intai sa se incheie preeliminariile si sa se stie toate echipele calificate. Romania va ramane acasa, deja are 2 infrangeri din 3 meciuri, va mai pierde puncte in celelalte meciuri. Fiecare echipa joaca cu fiecare tur-retur (2 meciuri) din grupa respectiva. Nu se va intampla nimic, se vor califica echipele mai bune, evident.

| Zuzu1991 a răspuns:

"M-am uitat in seara asta la meciul cu Romania-Armenia si am pierdut"
dap, ai pierdut timpul de pomana, asta e treaba cu fotbalul, timp pierdut de pomana, mai bine te joci CSGO big grin