| danielaaap a întrebat:

Stie cineva ce exercitii as putea sa fac pentru a slabi la genunchi si pentru a-mi subtia gleznele si gambele? Am 50-51 de kg si in jur de 1.71, nu am corpul tonifiat si am observat ca acolo nu sunt muschi, ci grasime care cred ca se poate da jos. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Cum adica sa slabesti la genunchi? Doar oameni obezi au grasime pe genunchi, la un om plinut nici nu se vede.Iar pentru slabit se face cardio+alimentatie

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns:

Niciodata nu vei slabi acolo unde vrei tu. Organismul isi arde grasimile de unde considera el ca e nevoie. dar la 1.71m, 50kg nu mi se pare mult. Ti se pare tie sau ti-a spus cineva ca esti grasa la picioare?

| danielaaap explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Mi-au spus vreo 2 persoane ca se mai poate da jos de la gambe si genunchi, nu ca sunt grasa la picioare.

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru danielaaap):

Cand arzi grasimea ti-am mai spus, organismul da jos de unde considera el ca este nevoie. Fa cardio: jogging, sprinturi, bicicleta sau inot. Pe langa astea poti combina cu exercitii de forta: flotari, abdomene, genoflexiuni, fandari etc. Si ai grija cu alimentatia si hidratarea. Cand zici de alimentatie nu ma refer sa mananci cat o vrabie. Gasesti pe site-uri cate calorii ai nevoie ca sa mananci pentru a slabi.

| danielaaap explică (pentru Opincaru_Alexandru_1988):

Mersi frumoshappy

| Opincaru_Alexandru_1988 a răspuns (pentru danielaaap):

Nu ai pentru ce.