| fetita97 a întrebat:

Buna vreau site cu exercitii eficiente pentru a scapa de burta si pentru a-mi subtia picioarele chiar daca am muschi, deci imi dati siteul doar daca le-ati incercat si au dat rezultate.am talia de 77 cm ((((...am 1.71 si 64 kg

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a slabi in zona abdomenului, fa urmatoarele exercitii:
Pentru partea superioara:
-http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si avanseaza pe parcurs la 50-60.Fa-le o data la doua zile, pentru a evita febra musculara si intinderile musculare.
Pentru partea inferioara a abdomenului:
-http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4&feature=related incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza pe parcurs la 100.In rest procedezi exact la fel ca si in cazul celuilalt exercitiu abdominal.Pentru rezultate mai rapide,elimina pe cat posibil din alimentatie produsele fast-food,mezelurile si alte preparate,dulciurile,chips-urile, sucurile si alte porcarii din comert si nu consuma in cantitati mari nuci, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte si dupa masa,in special,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Pentru subtierea picioarelor(in special in partea superioara a acestora, dar si in rest), ajuta alergatul.20 de minute de alergare/zi, cu viteza medie, sunt sufieciente.In plus, alergatul te va ajuta sa slabesti si in rest, nu numai in zona picioarelor.Succes.