| Raul223444 a întrebat:

Buna, sunt baiat de 16 ani, din vara am inceput sa merg la sala constant, eu ajungand de la o greutate de 94kg la 67, antrenandu-mi zilnic aceleasi parti ale corpului, picioarele, spatele, tricepsul, bicepsul si pieptul. Am progresat considerabil din punctul meu de vedere, musculatura mi-a devenit mult mai definita, iar de cand a inceput liceul, rutina sportiva scurtandu-se la doar 3-4 zile pe saptamana. Totusi, o problema am si eu, singura parte a corpului care a ramas relativ mare si nu-mi convine sunt picioarele, intr-adevar, si musculatura lor a devenit mai vizibila, dar tot destul de mari au ramas, si comparativ cu restul corpului, nu prea ma prezint cu un corp estetic... Iar am incercat tot felul de exercitii pentru a arde mai multa grasime corporala, dar nu sunt singur daca au vreun rezultat, genoflexiuni, salturi etc. As dori sa va intreb daca cunoasteti vreo solutie pentru aceasta chestie, si tin sa mentionez ca nu sunt vreun expert sau nici macar minimul de cunostinte, m-am antrenat doar pentru a slabi si a defini muschii. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru picioare ajuta enorm alergatul, cel putin 4-5 km pe zi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bicicleta.