| DeejayMixT a întrebat:

sunt din Iasi, am o echipa de fotbal (inscrisa in DGB - campionat de mini-fotbal pentru amatori) - cu jucatori cu varsta cuprinsa intre 20-23 de ani - si as dori sa stiu ce ar trebui sa fac sa inscriu echipa din sezonul urmator in campionat (in judet). Multumesc!

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai un statut juridic, ori club ori asociatie sportiva. Daca sunteti voi adunati asa din fata blocului, nu prea se poate. Daca ai deja un club, te prezinti la asociatia judeteana de fotbal a judetului tau si depui o cerere de inscriere unde mentionezi denumirea clubului si membri ce il compun. Apoi trebuie sa completezi un acord de asociere cu acestia pe care il vei legaliza la notar. Trebuie sa mai aduci o dovada ca ai un sediu si alte documente marunte. Toate acestea alcatuiesc dosarul pe care il depui pentru a obtine CIS (certificatul de identitate sportiva). Dupa ce ai obtinut certificatul, depui o cerere de afiliere la AJF si gata, astepti sa iti incepi activitatea competitionala din ultima categorie valorica.

1 răspuns: