| anonima3389 a întrebat:

sunt din ploiesti si m-ar interesa sa fac niste cursuri pentru a deveni instructor fitness-aerobic. unde as putea sa apelez pentru acest lucru.Numai in Bucuretsi se fac astfel de cursuri? As dori sa fac aici in Ploiesti, dar nu stiu unde.Si daca puteti sa-mi dati mai multe detalii ar fi perfect.

8 răspunsuri:
| anonima3389 explică:

Un curs ca sa devin instructor.

| row a răspuns:

Http://www.taebofitness.ro/, ar putea sa te ajute mult de tot

| crisandru a răspuns:

Pntru instructori de bodybuilding am auzit ca la sala Doroftei ar fic eva cursuri

| elles a răspuns:

Mobil: 0724.21.74.87; 0771.73.49.52
E-mail: clubsportivelles@yahoo.com
Site: www.elenasofroniecsellesfitness.com
Site: www.ellesmodelsagency.com
Site: www.cabinetavocatcristianalingadea.com
Site: www.cursinstructoriaerobicfitnessantrenorpersonalcoordonatormasaj.com

Formam profesionisti (instructori sportivi, performeri, modele etc.)!
Respect. Pasiune. Profesionalism. Performanta. Recunoastere.
Numai un performer poate forma performeri!
Vrem sa te ajutam sa-ti construiesti viitorul!
Serviciile "ELLE’S"Aerobic-Fitness-Aqua Gym Club – 21.03.13/ Promotii

Nu o sa iti vina sa crezi ce poti face!
Intra aici www.elenasofroniecsellesfitness.com/servicii.html,
1. Fitness-Culturism
2. Metoda "ELLE'S"
Cum se desfasoara o sedinta din metoda "ELLE'S"Recomandata pentru orice persoana de la nivel incepator pina la avansat - CLASE PERSONALIZATE
3. Aerobic-Step Aerobic-Aerobic Dance
4. Yoga. Pilates. Stretching.
5. Tae-bo
6. Cursuri copii Aerobic-Fitness-Bazin
7. Gimnastica medicala RECUPERARE - INTRETINERE
8. Aqua gym/ Aqua fitness /Bazin & Fitness, Sauna, Hidromasaj
9. Belly dance, R & B, hip - hop, house
10. Gimnastica pre si postnatala

Serviciile ELLE’S" Aerobic-Fitness Agency, Bucuresti

PROMOTII - Curs instructor aerobic-fitness, curs instructor fitness si culturism, curs antrenor/instructor personal aerobic si fitness, curs antrenor coordonator, curs masaj (maseur), curs instructor aqua gym/aqua fitness - formare profesionala de calitate.

Formator cursuri: Elena Sofronie & Doina Parvu
Promotii extrem de competitive!

Diplome acreditate de Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale, Ministerul Educatiei Cercetarii Tineretului si Sportului.

Serviciile Cabinetului de Avocat Cristian-Alin Gadea
Consiliere juridica: Reg. Comertului, cluburi sportive non-profit etc. www.cabinetavocatcristianalingadea.com

| elles a răspuns:

Clubul Sportiv ELLE‘S Aerobic-Fitness & Beauty Center & ELLE’S Models Agency -Bucuresti & ELLE’S Aerobic-Fitness Agency

Sediu secundar: sect. 2-3, Bucuresti - Cu programare
C.U.I. Club: 17549136/Autorizatie club: Dosar 30/PJ/2005
C.U.I. Agentie: 24467136/2008
Mobil: 0724.21.74.87; 0771.73.49.52
E-mail: clubsportivelles@yahoo.com

Formam profesionisti (instructori sportivi, performeri, modele etc.)!
Respect. Pasiune. Profesionalism. Performanta. Recunoastere.
Numai un performer poate forma performeri!
Vrem sa te ajutam sa-ti construiesti viitorul!

Bine ai venit la scoala (agentia) noastra!

Serviciile ELLE’S Aerobic-Fitness Agency

Acreditari - Autorizari nationale si internationale

Cursuri de formare profesionala sportiva recunoscute la nivel national sau international

ELLE’S Aerobic-Fitness Agency este un centru (scoala) de pregatire sportiva recunoscut(a) de ANC/CNFPA, lider de piata in domeniul acesta, cu capital privat 100% romanesc.

Alege cand si unde sa te pregatesti pentru o cariera sportiva!
Inscrie-te la noi, pentru a deveni un invingator!

Cursuri intensive in vederea pregatirii examenului pentru ocupatia (calificarea) dorita.

Rezultatele cursantilor pregatiti de noi vorbesc de la sine. Imaginea cursantului face cat o mie de cuvinte.

Inscrie-te si formeaza-te in cadrul cursurilor noastre: perfectionare si specializare.

Alege-ti ACUM performerii care te vor forma in aceasta meserie!

Antrenandu-te corect, asa cum ai fost invatat de antrenor sau discipolii sai, confirmi personalitatea antrenorului.

Pregateste-te pentru un job si o cariera frumoase, sigure si de lunga durata!

Pregateste-te cu succes pentru sustinerea examenelor cu expertii nostri pentru performanta.

Traineri: Elena Sofronie & Doina Parvu
Formare profesionala de calitate!

PROMOTII SOC! Preturi extrem de competitive!
Grabeste-te, inscrierile au inceput deja! Plata in rate.
Cu si fara promotie: pret curs + taxa de examen + certificat de absolvire ANC (CNFPA), dupa care se revine la oferta de servicii initiala (fara promotie).

Avans: 400 lei, atunci cand va inregistrati la curs, inclusa in tariful cursului (PRINDE PROMOTIA)
Rata 2: se achita pana la examen ANC (CNFPA), eliberandu-se imediat adeverinta de absolvire si diploma ELLE'S, pentru a putea profesa.

Completati astazi formularul de inscriere si beneficiati de reducere!

Dupa achitarea primei rate se poate stabili, la cerere, inceperea cursului.

Asteptam inscrieri pina in ultima zi, relatii la telefon sau mail.

Cursul se adreseaza persoanelor care sunt incepatoare sau au cunostinte incepator spre mediu in domeniu, dar si celor avansati si care doresc un certificat de absolvire cu recunoastere nationala si internationala.

Numarul mare de candidati pregatiti de noi, pentru a sustine examenele si rezultatele excelente obtinute de acestia, precum si procentul de promovabilitate la examene (100%), ne ofera un plus de satisfactie si dorinta de a continua ceea ce am inceput cu foarte multi ani in urma.

Datorita absolventilor nostri suntem cel mai bun(a) centru (scoala) de pregatire sportiva.

Multumim, pe aceasta cale, absolventilor nostri pentru curajul lor de a se inscrie la centrul nostru sportiv.

Invata de la ELLE’S Aerobic-Fitness Agency (scoala de instructori sportivi) obtinerea unui trup tip fitness (fara infometare, ceaiuri sau pastille de slabit, fara epuizare psihica si fizica) in cel mai scurt timp.

Aprofundarea cunostintelor intr-un ritm propriu. Curs distractiv, rapid si usor.

Pe parcursul cursului vei invata trucuri pentru obtinerea unui trup tip fitness, in cel mai scurt timp. Pune in practica intai pe tine ceea ce inveti la curs.

Fixeaza-ti obiectivele in functie de informatiile primite la curs.

Creaza-ti propria strategie privind desfasurarea unui program de antrenament aerobic-fitness si/sau fitness.

Capata experienta inainte de a intra pe piata.

Castiga incredere exersand!

Pachet de materiale

Cursuri pe format hartie si DVD
Ghid complet cu cele mai importante informatii privind desfasurarea unui program de antrenament aerobic-fitness/fitness.

Avem cursuri intensive de 6-9 zile, pentru cei care se grabesc sa devina profesionisti autorizati. Pentru cei care nu se grabesc, cursurile dureaza intre 2-3 saptamani.

Cursurile noastre:
- curs instructor de aerobic-fitness;
- curs instructor de fitness si culturism;
- curs antrenor (instructor) personal;
- curs antrenor coordonator;
- curs instructor de aqua gym;
- curs instructor de pilates & stretching & yoga & tae-bo;
- curs masaj (maseur).

In ultima zi de curs se desfasoara examenul de acreditare ANC/CNFPA: proba teoretica si proba practica.

In aceeasi zi se vor elibera diplome si certificate de absolvire acreditate de Ministerul Muncii, Familiei si Protectiei Sociale, Ministerul Educatiei Cercetarii Tineretului si Sportului.

Perioada promotiei = pretul in perioada promotiei

INFO!
In programul formatorului pot interveni mici schimbari de program in functie de numarul participantilor la programul de formare sportiva.
Pentru relatii: mail sau telefon.

AGENDA CURSURILOR NOASTRE

Curs instructor de aerobic-fitness:
- Perfectionare (curs de baza);
- Specializare (stretching, yoga, pilates, aqua gym etc.).

Curs instructor de fitness:
- perfectionare (curs de baza);
- specializare (personal trainer).

Pentru a deveni un instructor complet, efectueaza toate cursurile noastre.
Recomandate de Fondator, Presedinte, Formator sportiv - Antrenor, Arbitru.

Obiectivul cursului

Obiectivul acestor cursuri este de a transmite cunostintele teoretice si practice minime (conform cu standardul ocupational), necesare desfasurării unei activitati – realizării competentelor profesionale in deplină siguranta, si calitate corespunzatoare.

Metoda de instruire

Programul utilizeaza tehnici europene de predare si instruire, se bazeaza pe interactivitate, aplicatii, exercitii si ofera participantilor posibilitatea de a-si dezvolta rapid aptitudinile, abilitatile si competentele specifice instructorului sportiv.

Cursul are un puternic caracter interactiv, imbinand elemente de teorie cu activitati practice. Jocul, umorul unui instructor sunt calitati absolut indispensabile pentru a reusi sa mentii atentia treaza ore in sir si pentru a nu avea emotii in fata clientilor.

Competente/abilitatii specifice

A fi competent inseamna:
- inteligenta si capacitate de sintetizare
- spirit de observare si putere de memorare
- curiozitate si imaginatie
- pasiunea pentru aceasta activitate
- rezistenta la efort prelungit si stres
- a aplica cunostinte de specialitate
- a folosi deprinderi specifice
- a analiza si a lua decizii
- a fi creativ
- a lucra cu altii ca membru al unei echipe
- a comunica eficient
- a te adapta la mediul de munca specific
- a face fata situatiilor neprevazute
- a pastra un secret

| elles a răspuns:

Curs Instructor:Fitness, Aerobic; Personal trainer; StepAerobic, Stretching, Yoga; Body Combat; Rebound; Copii/Kids; Seniori; Minge Fit Ball; Minge Soft Ball; Banda elastica; Aqua –Aerobic/Aqua-Fitness; Aqua –Aerobic Body Combat; Bastoane (Bete) /Recuperare medicala; Bebe Gym; Scara fixa; Aero-Fit Jumps; Spinning; Banca gimnastica; Cerc mic.

FII AMBASADORUL SCOLII ELLE'S!
www.cursinstructoriaerobicfitnessaquagympersonaltrainer-scoalaelles.com

Cea mai VECHE SCOALA pentru INSTRUCTORI de AEROBIC, FITNESS si PERSONAL TRAINER din ROMANIA din cele AUTORIZATE (2005-prezent).

ELLE’S Models Agency, prin departament PROFESSIONAL TRAINERS SPORT & NUTRITION SCHOOL: 25 de programe de atestare/certificari profesionale.

SCOALA autorizata ANC_CNFPA la nivel national si international, care asigura o CARIERA DE SUCCES!

Profesori Antrenori aerobic/fitness: Elena Sofronie/Doina Parvu

Formam profesionisti (instructori in domeniul sportului, performeri, modele)!
Numai un performer poate forma performeri! Invata de la performerii nostri!

Transmite mai departe cele invatate la curs! Fii propriul tau personal trainer!
Fii un model pentru clientii tai! Transforma PASIUNEA ta pentru sport intr-o CARIERA/AFACERE de SUCCES!

Urmareste sectiunea Promotii de 50-55%! Profita ACUM!
Grabeste-te, inscrierile au inceput!

Plata in RATE, pentru cei care nu au prins promotia!
Reduceri in fiecare luna!

Te asteptam ACUM la ELLE’S SCHOOL! Ne gasesti in Bucuresti, dar si in toata tara.
TU alegi, cheia e la TINE!

Mobil: 0724.21.74.87; 0771.73.49.52;
E-mail: clubsportivelles@yahoo.com; www.salaaerobicfitnessaquagympersonaltrainer-ellesclub.com; www.cabinetavocatcristianalingadea.com

| Florancce a răspuns:

Te intereseaza un curs de formatori, pentru a deveni instructor (stiu ca este obligatoriu acest curs pentru a deveni trainer), sau un curs de specialitate?