| mimi a întrebat:

Sunt fata si as vrea sa practic un sport dar nu stiu ce sa aleg. Ma sfatuiti? As vrea si niste detalii de ce anume acel sport. Sunt multumita de masa mea dar as vrea sa imi fac muschi.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul umeri-craci, cel mai practicat sport de majoritatea fetelor din ziua de azi.

In mare parte.

Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai frumos se formeaza corpul unei fete daca practica tenis si inot, ambele de 2-3 ori saptamanal.

| BiaBiancaMaria a răspuns:

Aş zice înot
Te ajută la dezvoltarea corpului si în plus este şi uşor de practicat
Poţi merge la concursuri de înot după ce vei lua câteva lecţii şi cine ştie poate câştigi medalii şi premii

| mimi explică (pentru anonim_4396):

Cred ca pana cand o sa ma limitez la sporturi mai putin complicate

| CM7YRE a răspuns:

Calisthenics, iti lucreaza toti muschii corpului, in functie de ce exercitii faci.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca vrei strict pentru aspect atunci mergi la sala. Asa decizi tu ce muschi antrenezi, cand si cum. Ca sa te apuci de un alt sport, precum inot, tenis, etc, parerea mea este ca ar trebui sa-ti placa macar putin, iar daca s-ar fi intamplat asta, nu ai fi adresat intrebarea pentru ca stiai deja ce sa alegi.

| mimi explică (pentru AnastasiaK):

Asa e. Am incercat inotul, dar nu pot spune ca m-a atras tare.

| cyupaku a răspuns:

Handbal