| SellyStefy00 a întrebat:

Sunt o fata de 12 ani si m-am gandit sa-mi cumpar role. Nu am mai mers niciodata pe role si m-am gandit sa va cer parerea. Sa-mi iau o pereche de role din plastic [role din plastic] sau o pereche de role din silicon [ role din silicon]?

P.S.! Sunt incepatoare nu am mers niciodata pe role. Nu stiu aproape nimica despre role.
Rolele din plastic sunt acestea : http://exmobi.ro/product/role-reglabile-plastic-34-37/
Rolele din silicon : http://www.okazii.ro/......a118336364 [ asa numai ca fara casca si le iau din magazin ]

Rolele din silicon sunt de performanta si se misca rapid, dar eu nu stiu sa-mi tin nici echilibrul pe role :))).

Unde ar fi bine sa invat? In casa sau afara?

Va rog sa ma ajutati! FUNDA! :*

3 răspunsuri:
| SellyStefy00 explică:

P.S. Sunt din Iasi!

| HereToHelp1992 a răspuns:

Hei! Daca esti din Bucuresti poti merge la magazinul Skates.ro (acceseaza website-ul) unde baietii iti vor raspunde la toate intrebarile, ei fiind profesionisti. La achizitionarea unei perechi de role de la ei, vei primi si un curs gratuit la scoala de role 24Slalom (facebook.com/24SlalomOfficial) unde vei invata sa mergi la un nivel experimentat pe role iar daca doresti sa continui vei putea invata slalom freestyle si poate chiar vei face performanta! Daca nu esti din Bucuresti, poti face o comanda de pe site-ul Skates.ro si este de preferat sa inveti sa mergi afara pe role, nu in casa! happy

INFO: Rolele "din plastic" au tot roti poliuretanice (silicon), doar ca au o gheata mult mai dura. Depinde in ce te simti mai confortabil iar mai multe informatii tehnice vei afla cand ti le vei cumpara.

| deeadoda a răspuns:

Rolele de silicon sunt mult mai bune crede-ma am avut si de plastic si mai mult cadeam cu ele si mi sau rupt intr-o saptamana apoi mi-am luat de silicon si mau tinut 2 ani si inca mai sunt bune e mult mai bine sa inveti afara ca ai mai mult spatiu