| MiCutzZzaBruNeTzzIkcA a întrebat:

Buna sunt o fata foarte mica de statura si am 12 ani.
Credeti ca inotul ma poate ajuta sa ma dezvolt?

Răspuns Câştigător
| JesterRO a răspuns:

Una e dezvoltare si alta e inaltare.
Ca sa te inalti (sa cresti) joci baschet sau faci inot.
Ca sa te dezvolti (musculatura si forme) la varsta ta, e de ajuns un sport. Nu face nimic cu greutati, ca vei ramane mica sau nu te vei dezvolta frumos.
Sanatate!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este unul dintre sporturile care dezvoltă cel mai frumos corpul!
Pa, pa.

| katy a răspuns:

Da inotul si basketul sunt cele mai recomandate e bine daca te apuci de acum pentru ca mai ai timp sa te dezvolti pana la 18-20 de ani

| 34588773 a răspuns:

Orice sport te poate ajuta, dar cel mai benefic este jogging-ul. Daca iti faci un program zilnic de alergat iti va fi de ajutor.

| BCosmin14 a răspuns:

Nu stiu daca pe tine te ajuta... eu am facut 3 ani si am crescut cam normal deci nimic in plus. Ai putea sa te apuci de handbal.

| Dianné a răspuns:

Si inotul...dar mai repede baschetul. In acel joc, te misti, alergi, te intinzi, sari, este normal sa te inalti de la baschet. Nu ai vazut baschetbalistii ca sunt precum niste prajine? (inalti). Succes!

| Babydoll_4700 a răspuns:

Buna! Ai putea sa faci si baschet. Inotul dezvolta muschii, dar nu stiu daca te ajuta sa cresti in inaltime.

| Christelle a răspuns:

Da, sigur, inotul te ajuta sa iti dezvolti un corp armonios, iti intareste sistemul imunitar si ajuta la circulatia sangelui. Alte sporturi care ajuta la dezvoltarea armonioasa a corpului sunt : dansul, patinajul, tae-bo, aerobic. happy

| monikaaaaaaaaa a răspuns:

Mda

Si Baschetullove struck
Atletism

si in general sporturileeehappy

thumbs upthumbs up

| Anonima_2658 a răspuns:

Da. de ce nu-orice sport te ajuta.
dar nu iti recomand-eu am facut inot vreo 3-4 ani.si bine ca m`am oprit la timp

-se dezvolta spatele foarte tare-si nu arata chiar bine la o fata.
-[noroc ca eram micuta cand m`am lasat.eh cred ca 11. ]

daca vrei sa cresti-trebuie sa faci un sport cu sarituri,mingi etc.[ex-handball, baschet, volei...]

i hope i help you :*

bafta.

| NELLSON a răspuns:

Da sau nu adica da sti de ce inveci ceva nou incearca

| ciufulixx a răspuns:

Buna...da te ajuta sa te dezvolta. ar fi foarte bine sa faci handball te ajuta foarte mult uite eu fac de 6 ani am 14 ani si inaltimea1, 78 baftaalove struck

| KikroPSY a răspuns:

Cred ca da dar trebuie timp pentru asta nu poti sa te dezvolti numai asa dupa prima sedinta la inot FUNDA

| rrrrrrrr a răspuns:

Da...te ajuta.Dar fa si foarte mult sportwinking

| Kida_9769 a răspuns:

Cu siguranta