| LarryLaur1994 a întrebat:

Sunt curios daca ma puteti ajuta intr-o mica-mare dilema: as dori sa dezvolt o aplicatie android format.apk de la 0. De ce program am nevoie? Sau cum as putea (daca se poate) sa convertesc un program.exe intr-o aplicatie.apk? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| eviltwinnn a răspuns:

Descarca android sdk
http://developer.android.com/sdk/index.html
Mai departe cred ca iti poti cauta singur tutoriale in functie de ce ai nevoie.

| LarryLaur1994 explică (pentru eviltwinnn):

Multumesc frumos, chiar e folositor programul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://developer.android.com/training/index.html

ai aici tot ce iti trebuie, ai nevoie doar de niste cunostinte de programare ca sa si intelegi tutorialele