| lauboss a întrebat:

Buna T.P.U.As dori sa cumpar de la un prieten 3 biciclete dezmembrate(au aproape toate piesele) la pretul de 100 de lei.Una este pentru copii(pentru varste de vreo 8 ani si celelate doua sunt pentru adulti.As dori sa fac o bicicleta pentru adulti(ar trebui sa cumpar 2 camere si 2 cauciucuri) si cu bicicleta pentru copii sa folosesc piese pentru a reconditiona o alta bicicleta(pe care o am eu)de aceeasi marime. Piesele pe care le-as folosi pentru bicicleta pentru adulti nu ar fii de top.As dori sa stiu daca as putea sa vand cele doua biciclete la un pret bun(m-am gandit ca bicicleta pentru adulti sa o dau cu vreo 200 de lei si cea pentru copii tot 200 de lei) si restul pieselor pe bucati(nu cu preturi exagerate).Va rog sa imi dati un sfat daca ar fii buna aceasta afacere si scuze daca am gresit categoria(nu am fost sigur ce sa aleg). FUNDA!

1 răspuns:
| Nita_Eduard_1999 a răspuns:

Depinde si cat dai pe cauciucuri si camere, dar nu cred ca ar fi o afacere foarte buna, dar daca cineva nu isi permite o bicicleta noua cred ca poti sa o vinzi pe cea facuta de tine. Apropo nu stiu daca o sa vinzi piesele.