| Ruxee311 a întrebat:

Știe cineva dacă alergatul pe loc ajută la slăbit? 1 oră maxim 2 pe zi, poate e mai eficient dacă faci mai mult.
M-aș duce să alerg normal dar în satul în care locuiesc persoanele sunt puțin mai...răutăcioase să zic așa și dacă m-ar vedea alergând ar comenta, eu fiind puțin mai grăsuță (mă refer în general la băieții ăia "perfecți" ce judecă și râd de toată lumea)
Am încercat să nu îmi pese de părerile altora dat la unele lucruri chiar nu pot.
Și încă o întrebare: aplicațiile de pe Magazin Play te ajută la slăbit și la masă musculară?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/results?search_query=Tabata+Session

sportul nu slabeste, nici nu ajuta la slabit, starea de reapus inseamna 60% din calori, 20% ceea ce consumam consuma energie, restul e efortul fizic, conteaza ceea ce mancam in proportie de 80%, ceea ce ti-am dat in link ul ala este hit mentine rata metabolica, este sanatos

1 răspuns:
| Adry05 a răspuns:

Te ajuta dar trebuie sa faci la nivel mai inalt ca exercitiile lor sunt cam usoare. Normal ca te ajuta orice exercitii faci, dar de cat sa alergi asa aiurea pe loc o ora mai bine cauti pe Youtube un antrenament de o ora