| anonim_4396 a întrebat:

A slabit cineva sarind coarda? Ce muschi lucrează?(Funda ♡)

2 răspunsuri:
| TheWalker11 a răspuns:

Buna!
Saritul corzii antreneaza toti muschii corpului. Intr-adevar, muschii mainilor si ai abdomenului sunt supusi unei mai mari presiuni si se lucreaza mai repede, insa iti poti tonifia si coapsele si posteriorul la fel de bine.
Plus ca iti imbunatateste echilibrul si coordonarea! laughing (si da, sarind coarda slabesti) happy.

| UnTipMisto a răspuns:

Http://www.gymsport.ro/saritul-corzii-te-ajuta-sa-arzi-calorii/ Daca aici nu gasesti raspunsul, nu ai unde sa-l mai gasesti