| Vssf1000 a întrebat:

Hei, vreo fata care a slabit sarind coarda? Daca da cat si in cat timp, etc, sa imi impartaseasca experienta ei pe scurt. Multumesc

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sarind coarda se poate slabi, daca faci suficiente sarituri si rapide.
Este recomandat sa faci timp de cel putin jumat de ora, zilnic.
Inaintea sariturilor fa gimnastica de incalzire generala.
Dupa sarituri poti face si un pic de alergare.

| Freya1 a răspuns:

Nu poti sa slabesti doar sarind coarda si manancand de toate.E bine sa faci miscare dar si sa ti o dieta

| Adriana916265 a răspuns (pentru Freya1):

Nu e adv! cu coarda chiar poti slabi. totusi e un SPORT

| Freya1 a răspuns (pentru Adriana916265):

Nu spune nimeni ca nu poti slabi dar degeaba sari coarda daca seara bagi fast food si alte cele

| Buzi213 a răspuns:

Sa slabesti sarind coarda? WTFFF

| CristinaIordache a răspuns:

Buna. Saritul cu coarda este o activitate foarte buna, atat pentru petrecerea timpului liber, socializare, cat si pentru slabit.
Daca faci zilnic, macar cate jumatate de ora cu pauze o sa fie foarte eficient. Insa ai grija si la alimentatie, incearca sa eviti fast-foodul si dulciurile. Desi e cam greu sa renunti la dulce, dar poti sa mananci ceva dulce si sanatos, uite de exemplu acest desert: http://nutriblog.ro/......olata.html

| Beuca_Andrei_2001 a răspuns:

Daca ne gandim mai bine tot e un sport si sigur poti slabi. Dar mai bine e sa alergi in parc cat poti tu de mult si vei reusi sa ajugi la cate kg doresti. Si daca iti plac jocurile joaca tenis de camp este un joc care te va ajuta mai mult ca alergatu s-au sarirea corzi.Si e distractiv. :-) Daca ti-am fost de ajutor da-mi o panglica multumesc.

| Sabrinacociuba16 a răspuns:

Heii, eu am încercat această metodă şi a mers! eu am făcut în fiecare zi cam 5-10 minute (e suficient ) am tot repetat, iar într-o lună am reuşit să ajung de la 64.7 de kg la 56 kg! poti incerca si tu! dar atentie! daca ti se face sete in timp, sa nu bei altceva inafară de apă plată! altfel efectul o să scadă.