| cipryyy100 a întrebat:

Ajutati-ma sa inteleg ceva. De ce echipele mari precum BAYERN, BARCA, REAL, MAN UTD, sau altele sunt calificate direct in faza grupelor, iar Steaua si alte echipe mai mici au de trecut prin mai multe faze eliminatorii... WHY? (DAU FUNDA)

Răspuns Câştigător
| LuciMixx a răspuns:

Pentru ca Bayern, Barca, Real, Man UTD, Napoli... se afla in campionate mai bune si au mai multe puncte. Iti dai seama daca barca sau real ajung in finala sau altele li se pun puncte acelei tari in clasamentul ala.
Uite aici clasamentul: http://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient

Vezi daca Spania e pe primul loc inseamna ca merg mai multe echipe direct in grupe. Daca mai ai nelamuriri ma intrebi;). Funda?:)

1 răspuns:
| madalinionutmilu a răspuns:

Conteaza punctele facute de tarile din care fac partewinking