| zUtteX a întrebat:

Am 12 ani si as vrea sa stiu... fac antrenamente la fotbal, am facut si handball (am calitati in sport imi place orice sport in afara de rugby, deci sa trecem la subiect, apropo sa stiti ca ii fac pe toti la fotbal). La ce profil sa merg la liceu daca vreau sa ma fac fotbalist? Dar facultate? La cati ani as termina? Please funda.

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa mergi la un liceu sportiv.Pentru a ajunge un sportiv nu e obligatorie o facultate. Daca dupa vrei sa te faci antrenor fa Facultatea de Educatie fizica si sport.

| Andralra a răspuns:

Daca stai intr-un oras mare atunci, du-te la un liceu sportiv...Sau in orasul vecin, viata la internat e bestiala!big grin Termini un liceu sportiv unde pe langa scoala ai si ore suplimentare de sport si antrenamente. Intri intr-o echipa buna a scolii... De acolo mai e un pas pana intr-o adevarata. Poti daca te tenteaza chiar fara facultate sa devii un profesor de sport la o scoala generala si pe langa antrenamente sa iti castigi si existenta macar putin. Apoi cu timpul poti devenii chiar un antrenor de exceptie! Totul e sa vrei si sa lupti pentru visele tale. Succes!:*