| Byb2001 a întrebat:

Buna TPU, am 17 ani si 54kg inaltime 1, 57 iar la incaltamine port marimea 38-39 si mi-a facut fratele meu comanda de manusi de box si tibiere la manusi marimea 12 oz iar la tibiere marimea M-S Credeti ca o sa imi fie buna marimea? Eu sper ca da

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Da

1 răspuns:
| AnastasiaK a răspuns:

Bune n-au cum sa nu-ti fie. Dar manusile de box nu-s pe marimi ca hainele. Exceptand categoria grea, in competiții se lupta cu 10oz, iar la antrenamente se prefera folosirea unora cat mai mari pentru protectie.