| GabrielKOWALSKY a întrebat:

Am inceput sa fac sala de la stadiul de subnutrit si am nevoie de un program de alimentatie in care sa iau in greutate cat de cat, am 17 ani, nu conteaza link sau facut de voi. Orice sfat ma ajuta mersi funda!

2 răspunsuri:
| Samariteanul a răspuns:

Pai, dupa parerea mea, ar trebui sa incepi sa mananci mancaruri gatite in casa, dar nu toata mancarea de odata, ci cate putin si pe zi ce trece sa mai adaugi cate putin la fiecare masa, pana obti greutatea dorita, dar ai grija sa nu consumi si dulciuri in exces, pentru ca nu iti fac extrem de bine.

| DomnulKat a răspuns (pentru Samariteanul):

Ce-i cu raspunsul asta? Cu mancari gatite in casa vrei tu sa ea el greutate ma? Pentru masa musculara i trebuie 6 mese pe zi bogate in proteine, cu aprox 1, 2 kg de carne pe zi, + suplimente si un antrenament stricat.