| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare : Am 14 ani, si cam 1, 60... 1, 65 metri. Eu as vrea sa imi incep o cariera in fotbal, dar nu stiu pe ce post (portar, mijlocas, aparator, atacant), fug foarte repede, dar nu am sutul foarte puternic, sunt tehnic, stiu da driblez foarte bine si repede. Poate ma ajutati voi... cel mai argumentat raspuns va primi Funda kiss. Multumesc anticipat.

5 răspunsuri:
| Gabriel1 a răspuns:

"Baiatul cu targa" suna binisor, nu?happy

| TheBoxer a răspuns:

De ce ai asteptat pana la 14 ani? esti bun atacant viteza dribling si nu iti trebuie sut foarte puternic ci plasat... si nu depinde de tine depinde de clubul care te duci in ce pozitie te baga dar mai intai vezi daca te mai primeste acum

| alexsok a răspuns:

Sa o luam prin eleiminare avant inaltimea asa de mica nu poti fi portar ai primi niste goluri foarte frumoase pentru ca nu ai fi indeajuns de inalt ca sa prinzi mingile
ca atacand iti trebuie sut perfect si puternic si tocmai ai zis ca nu ai asa ceva
ca mijlocas iti trebuie inaltime si tehnica
eu iti recomand sa fi fundas (aparator) ai nevoie sa stii sa driblezi si sa ai putina tehnica ti s-ar potrivi locul pentru ca iti trebuie si viteza ca fundas

| ilie945 a răspuns:

Daca sti sa duci mingea bine esti bun de atacant.Dar ai grija cu picioarele

| Domar a răspuns:

@alexsok
Eu fac fotbal si sunt fundas dreapta. Pentru a fi fundas nu iti trebuie musai viteza. Trebuie sa stii sa controlezi mingea, forta in picioare pentru a degaja si putina tehnica.