| Ishinomori a întrebat:

Am o intrebare pentru cei care se pricep la placi de skateboarding, sunt incepatoare si vreau sa-mi aleg cat de cat bine placa pentru a putea invata mai usor. Am 16 ani si port marimea 37, am inteles ca ar fi buna un skate de 7.5. Placile NO FEAR sunt bune pentru incepatori? Cum ar fi aceasta: http://www.sportaddict.ro/skateboard-adult?
As vrea macar sa invat trick-urile de baza cu ea, cum ar fi ollie, manual, 50-50, kickflip.

1 răspuns:
| Sfinnx a răspuns:

Nu conteaza marca, conteaza dimensiunea foarte mult.De ce? pentru ca o placa 7.5 este mult mai usoara si mult mai usor de manevrat, iar trickurile sunt mult mai usor de facut, de ce? Repet, pentru ca placa e mult mai usoara.
Zilele astea mi-am cumparat si eu skate dar problema e ca al meu e 7.6
Tot ceea ce conteaza e ca placa sa fie cumparata dintr-un skateshop. happy
Sper ca te-am ajutat. Fundita?:*