| silviusv a întrebat:

Buna TPU.Am o mica problema.Tocmai ce am reinstalat windowsul de cateva zile si am instalat si fifa si euro 2012.Intru in joc, dau start meci.Apoi imi frameaza si imi iese brusc din joc si ma aduce pe ecranul principal(desktop). Stiti cumva care e problema? Pana acum nu mi-a facut asa, imi mergea bine. Jucam tot timpul la Medium si cu rezolutia 1280x1024 (rezolutia maxima a monitorului) si am lasat de la joc si 800x700 si tot ma scoate.Am facut si update la driverul de la placa video, am instalat direct x 10, net framework 3.5 si 4.Cand dau sa incep meciul ma scoate brusc din joc fara nici o eroare.

10 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Hmm, inainte ai fost pe Windows Xp si acum ai trecut pe 7? S-ar putea sa fie vreo problema de compatibilitate, urmeaza pasii de mai jos (pe unele aplicatii chiar functioneaza):
1) Dai click dreapta pe shotcut/executabil
2) Proprieties > Compatibility
3) Acum, befezi:
- Run this program in compatibility mode for: (Windows-ul care l-ai avut inainte)
- Bifezi "Run this program as an administrator".
Daca nu functioneaza nici asa, s-ar putea sa fie alta cauza thinking

| silviusv explică (pentru introduaicinumele):

Am avut xp sp3.si acum tot xp sp3 amhee hee

| NeXtW0WDeLiCe a răspuns:

Așa îmi face și mie la fifa. Nu știu ce să ii fac

| NeXtW0WDeLiCe a răspuns:

4 Pasi de a rezolva problema :
a) Poate sa fie de la directX, adica jocurile mai vechi sunt obisnuite pe directx 9c.
b) De unde ai luat jocul, poate patchul jocului era corupt.
c) Click dreapta executabil, proprietati, compatibilitate, run this program for mode ( Nu baga SP3 ca nu rezolvi nimic ) Baga SP2 si windowsurile mai vechi. Gen XP, Windows 2000.
d) Ia totul de la inceput si dai mount image cu Daemon Tools dupa instaleaza-l in C sau D si baga cd/crk.
Daca intalnesti dificultati lasa mesaj la comentul meu

| silviusv explică (pentru NeXtW0WDeLiCe):

Am instalat reinstalat direct x'ul.Jocul e luat de pe f*lelist.Nu e asta o problema, am mentionat ca jocul imi mergea inainte, jucam cu grafica la medium.Am dat si pe executabil la compatibilitate si am selectat windows 2000 cum ai zis tu.Am reinstalat si jocul si tot nimic.Ma scoate pur si simplu din joc.

| NeXtW0WDeLiCe a răspuns (pentru silviusv):

Da-mi id-ul tau de mess.

| silviusv explică (pentru NeXtW0WDeLiCe):

Silviuuusilviu

| silviusv explică (pentru NeXtW0WDeLiCe):

Trimite-mi tu un mesaj in privat cu id tau.

| NeXtW0WDeLiCe a răspuns (pentru silviusv):

Ti-am dat add. scuze de intarziere

| silviusv explică:

Am xp sp3.si inainte tot asta am avut