| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare pentru a pune masa musculara si sa iau in greutate sunt bune produsele acestea luate impreuna : gfx-8 si milk&egg? multumesc mult

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

E ok combinatia, unul e cu proteina cu abs rapida ( gfx ) si celalalt cu abs lenta.

Proteina cu abs rapida se ia dupa antrenament ( si dimineata daca vrei ) si cea cu abs lenta seara inainte de culcare.

10 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Nu merge, 2 suplimente pe baza de proteina dc?
o proteina buna de la pro nutrition gigant pro mass, la care poti sa adaugi o creatina monohidrat
Daca ai bani poti sa iei ceva mai bun gen weider/scitec/bsn
da faci treaba si cu pro nutrition stai linistit

| nesuferit a răspuns (pentru Cosmin86):

Totusi o proteina mi se pare suficient, mai manaci si mancare

| Cosmin86 a răspuns (pentru nesuferit):

Nu am spus ca e o necesitate sa ia 2 proteine, dar nu e nici ceva rau. Eu spre ex. folosesc una singura, whey gold sau dymatize elite whey, cu absorbtie rapida, e suficient.

| Cosmin86 a răspuns (pentru nesuferit):

E ok combinatia, unul e cu proteina cu abs rapida ( gfx ) si celalalt cu abs lenta.

Proteina cu abs rapida se ia dupa antrenament ( si dimineata daca vrei ) si cea cu abs lenta seara inainte de culcare.

| onasis1961 a răspuns:

Pentru a lua suplimente alimentare, cred că trebuie să consulţi un nutriţionist.El ştie celmai bine cum trebuie luate.Multă Sănătate!

| Deliα a răspuns:

Da,sunt foarte bune

| BracKMyhay95 a răspuns:

Sal. Eu din cate stiu gfx-8 este pentru masa musculara iar milkegg este pentru definire pentru ca are proteina multa si putini carbohidrati. Mai bine iei ceva mai de calitate de la MuscleTech/Dymatize/BSN... daca tot ai bani de dat pentru suplimentele astea2.

| bObby123 a răspuns:

E o alegere buna dar pentru a pune masa pe langa sumpliemntele astea trebuie sa tragi la sala sa iti iasa sufletul laughing

| club13medicalstuff a răspuns:

Eu iti recomand un nutritionist pentru un regim alimentar sanatos si un kinetoterapeut ( NU un antrenor de fitness care a citit 3 lulele, 3 surcele... kinetoterapeutii sunt cei atestati pentru fitness ) care sa-ti faca un program de exercitii fizice specifice cresterii musculare. Nu le lua dupa x sau y ce iti recomanda. Vorbeste cu un specialist!

| guardian05 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un specialist.

| Evelinageorgiana a răspuns:

Da..chiar ti-le recomand.