| Gabytza123 a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare, sunt clasa a 9 a la liceu si deja m-am gadit ca as vrea sa dau la UNEFS, trebuie sa fii facut vreun sport de performanta neaparat, adica am facut 1 an volei, 1 dans sportiv, gimnastica toate astea cand eram mai mica si de aproximativ 2-3 ani fac sala si am decis ca as vrea sa devin instructor de fitness/aerobic.Care sunt conditiile de admitere si ce sanse credeti ca asi avea? funda celui mai bun raspuns

2 răspunsuri:
| MarioTm a răspuns:

Durata
: 120
ore
Competențe
ce
vor
fi dobândite:
1.
Pregătirea activității de instruire
2.
Crearea coregrafiilor pentru programele de aerobic fitness
3.
Asigurarea climatului favorabil desfășurării instruirii
4.
Monitorizarea participanților pe parcursul procesului de instruire
5.
Instruirea participanților pe clase de aerobic
-
fitness
6.
Instruirea participanților în regim Personal trainer
Aceste competențe permit desfășurarea cu eficiență a
gimnasticii aerobice,
la
to
ate grupele de vârstă
Cursanți
Se pot
înscrie absolvenți de liceu
(cu
D
iplom
ă
de
B
acalaureat)
,
studenți, alte categorii
profesionale.
TAXE
S
tude
nţi
UNEFS
:
lei
A
lte categorii
de cursanți
-
lei
Taxă de înscriere
:
10 euro
(echivalent în lei)
Taxă evaluare finală
:
10 euro
(echivalent în lei)

| Gabytza123 explică:

Deci sa inteleg ca se intra doar pe baza diplomei de bac si a texelor iar dupa terminarea acestei facultati pot preda direct sau mai imi trebuie si alt curs? mersi anticipat