| Leo32 a întrebat:

As avea si eu o nelamurire, daca am facut in prima zi 20 de flotari iar a doua zi direct 100 si am o febra musculara incredibila la piept si deltoid. Daca ignor durerea si tot mai fac flotari in continuare se poate intampla ceva? confused Durerea pe mine nu prea ma opreste din unele activitati in care depun efort fizic...parca pot face cumva sa uit de ealaughing

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

NU are rost sa mai faci in timpul febrei musculare, muschii nu cresc daca i antrenezi zilnic, trebuie sa le lasi timp de refacere chiar daca mai poti si vrei sa mai faci. cel mai probabil o sa risti o accidentare la coiful rotator al umarului daca faci 100 flotari

| lariiiin a răspuns:

Nu cred ca sar pute intampla ceva grav dar nu le lua ghiar asa de tare, de ex azi 20 maine 30 si tot asa...sa nu faci intindere de muschi etc...iar si durerea icet s-ar putea sa iti treaca daca esti obisnuit cu efortul fizic

| marioooarmani a răspuns:

Ai facut cam rau in prima zi 20 iar a doua zi 100 nu ie pria bine ca poti face ruptura de muschi, mai bine daca faceai de mai multe ori pe zi ca asa nu pria e bine. oricum baftaaa!