| cristina_8819 a întrebat:

Buna TPU.as vrea sa merg la un liceu sportiv(handbal) dar toata lumea zice ca nu ies nimic de la liceul sportiv.imi place f mult handbalul. ce sa fac?

7 răspunsuri:
| A12NDRA a răspuns:

Ba binenteles ca iesi ceva de la liceul sportiv,o antrenoare de handbal f buna,asta daca faci si facultatea de sport, dar in rest nu prea conteaza liceul, te poti duce la ce doresti tu in paralel cu handbalul.Succes si tine-te de sport!

| Tyaa a răspuns:

Buna.
Da este adevarat pentru ca daca nu vei reusii sa devii handbalista nu se va alege nimic de tine.iar dupa 30 si ceva de anii nu mai poti sa joci handbal ci doar sa fi antrenor.asa ca mai bine faci doar handbal ca o activitate in afara scolii si urmezi un alt liceu.big grin
Baftaa:*

| Azalea a răspuns:

Nu trebuie sa urmezi un liceu sportiv...mai bine fa handbal ca o activitate extre, in timpul liber deoarece daca esti bun vei fi angajat la o echipa chiar daca nu ai liceul sportiv.Plus ca la liceuul sportiv nu se face scoala si daca Doamne fereste,patesti ceva, iti rupi o mana, un picior...Ce vei deveni in viata? Nimic!
Asa ca du-te la un liceu ca lumea si fa handbal ca o pasiune.

| Nicoleta a răspuns:

Daca vrei sa faci o cariera in sport, atunci du-te, dar sa stii ca de obicei la liceele sportive sunt foarte multi baieti si putine fete, scoala nu prea se face, multi pica bacul si e mare panarama.
Daca nu iti doresti sa devii musai sportiva de performanta si sa faci o cariera din asta, atunci cauta alt liceu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orienteaza-te spre un profil care-ti asigura o usa deschisa pentru ziua de maine si fa handbal in timpul liber.Astfel nu renunti nici la pasiunea ta si-ti va fi si mult mai usor in viitor.Succes.

| OnutsaXD a răspuns:

Du-te la un liceu teoretic sau tehnic, pentru ca de acolo iesi cu ceva care iti foloseste si dupa ce ti-ai incheiat cariera in handball. Oricum banuiesc ca faci antrenamente, cantonamente acestea sunt indeajuns plus putin talent si este foarte bine.

| teodora12_8347 a răspuns:

Nu conteaza ce zic altii tu trebuie sa faci ceea ce iti place si dupa aia mai tarziu poti sa iti si perseverezi la un club in acest domenia>:d< asta e parerea mea:d