| Bendeux a întrebat:

Ca sa ma apuc si eu de parkur care sunt miscarile de baza cu care ar trebui sa incep?

Răspuns Câştigător
| K13 a răspuns:

Incepi cu ce vrei.
Invata pentru inceput Monkey, Kash (picioarele in spate), Dash (picioarele in fata).
Creste-ti rezistenta. Incearca sa ajungi in locuri ce altore li se pare imposibil. Sa te catari pe caldiri / blocuri, etc-.
Sa-ti invingi frica de inaltime.
Eventual poti invata si un spin. Incepe pe un colt de masa, apoi pe intreaga masa, apoi pe un copac inclinat, un copac drept, apoi pe un perete.

La mine totul venea de la sine. Nu am inceput cu ceva anume -... am inceput cu toate.

Apropo, se numeste Parkour! Daca esti mai mic de 13 ani, nu-ti recomand sa te apuci.

2 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Nu iti lasa mintea sa iti limiteze corpul - Citatul meu preferat.

Si putina motivatie.

http://www.youtube.com/watch?v=7tcoLo3xL8U

| Bizzle a răspuns:

Hey.
Uite niste tutoriale de parkour http://www.youtube.com/watch?v=_yj-UbmQ9tI
Succes!