| m0n1kmara a întrebat:

Buna TPU.Cam cat timp este recomandat pentru alergare(ma refer la jogging)?

Răspuns Câştigător
| St8HERE a răspuns:

Depinde.Daca esti incepator e bine sa incepi cu 25 de minute.
Dupa o saptamana de alergat 25 de minute mai pui 10 minute in plus, apoi dupa alta saptamana inca 10 minute si tot asa pana o sa ajungi la un timp maxim pe care il poti alerga.
Iti sugerez sa nu te apuci sa alergi mult dintr-o data, nu e deloc bine cel mai bine e sa incepi metodic.Cu timpul ai sa observi de obicei dupa 1 an 2 ca rezistenta ta va creste considerabil,si organismul tau va fi mult mai sanatos, de la inima la plamani la tot ce vrei tu.E bine sa alergi prin parcuri, aer curat etc/.

6 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Cat duci - cu cat mai mult cu atat mai bine

| SMaricel a răspuns:

30 min in fiecare zi e suficient, dar pe vremea mai bine stai in casa

| m0n1kmara explică (pentru SMaricel):

Ma gandeam sa ma apuc din primavara happy

| Adrianetc a răspuns:

Jogging inseamna alergare continua, usoara fara sprint. nu stiu daca poti alerga incontinuu 30 min. dar 15-20 de min/ zi ar fi perfect

| CupCake97 a răspuns:

30 minute

| RobbiHH a răspuns:

Iarna macar 20 de min primavara macar 30 de minute vara vreo ora toamna macar 4o minute