| mitsufball a întrebat:

ce exercitii imi recomandati pentru a-mi lucra partea de jos a abdomenului si pieptoralul. Partea de sus a abdomenului o lucrez cu abdomene dar partea de jos am auzit ca nu prea progreseaza cu ajutorul acestora. Astept raspunsuri dau funda!

11 răspunsuri:
| Dkgray a răspuns:

Pectoral nu ''pieptoral''.
Ai in linkul de mai jos exercitii pentru partea inferioara a abdomenului(la Leg-Hip Raises):
http://www.exrx.net/Lists/ExList/WaistWt.html#anchor172895
Si evident pentru a fi vizibil ''six packul'' trebuie sa scapi de tesutul adipos din zona.

| mitsufball explică (pentru Dkgray):

Six pack-ul este foarte vizibil, dar as vrea sa lucrez partea inferioara a "six pack-ului" Si cu exercitii ce le pot face acasa nu neaparat la sala.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! joaca tenis, pui in miscare toti muschii.
O zi frumoasa si mult succes!

| Cosmin86 a răspuns:

Partea de jos a abdomenului : ridicari de picioare ( picioarele intinse, foarte putin indoit din genunchi, le ridici pe ambele odata ), din atarnat sau stand pe spate cu mainile la ceafa, din atarnat e mai eficient.

Pentru piept :
- flotari cu greutate ( cu alea libere nu o sa faci pectorali )
- impins cu haltera din plan orizontal si inclinat
- fluturari cu gantere din plan orizontal si inclinat

Sfat : du-te la sala, orice improvizezi tu acasa nu se compara cu ce o sa gasesti la sala

Si inca un sfat, lucreaza toate grupele, in special umerii

Răspuns utilizator avertizat
| Ekcstsy a răspuns:

Ce este pieptoralul?

| ErickEmil a răspuns:

Incearca bicicleta ajuta la partea de jos. cam cate 5-10 minute cate poti, si in plus un pic fuga sau bicicleta 30min-1 ora bicicleta sau 10 min alergat pe zi merge la picioare si partea de jos a abdomenului. daca poti incearca si mai mult big grin

| Derbedeu24 a răspuns:

Pai asculta la mine deci 1)- abdomene scurte cate 8 serii a cate 50 pauza 30 sec intre ele.2)Fa si tu niste flotari acolo ca ajuta ff mult toti muschii din corp funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Derbedeu24):

Toti muschii din corp? la flotari faci piept + triceps si putin deltoidul frontal... cam atat

| ironman3 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 uite aici pentru abdomene iar pentru pectorali partea de sus trebuie sa faci impins inclinat 4-5 serii cu greutate maxima.