| KoropYulyan a întrebat:

Ce imi puteti zice despre : Ghita Muresan, kobe bryant, Blake Griffin, Lebron James?
Stiti voi ceva date, nautati, dau funda!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| Ibrahimovic a răspuns:

Poti sa ii scrii pe fiecare, pe rand, pe Google si sa dai la wikipedia!

| KoropYulyan explică (pentru Ibrahimovic):

Mda crezi ca n-am incercat in afara de Ghita Muresan toti le da traducerea in engleza si nu pot afla nimic si nu pot Traduce!

| xenia1234 a răspuns:

Ghiță Mureșan(Gheorghe Dumitru Mureșan)s-a născut 14 februarie 1971, este un fost jucător NBA născut născut în mediul rural, în Tritenii de Jos, judetul Cluj, înălțimea de 2, 31 m, deține împreună cu Manute Bol titlul de cel mai înalt jucător din istoria NBA. El a jucat profesional în liga franceza cu Pau Orthez timpul sezonului 1992-1993, a fost selectat de Washington Bullets în 1993. După ce sa întors în Franța și a jucat pentru începerea sezonului 1995-1996 cu Pau Orthez, el a fost numit Jucătorul cel mai îmbunătățit NBA pentru sezonul 1995-1996, după calculare a mediei 14.5 puncte. În 11 martie 2007, Mureșan a jucat un joc pentru Maryland Nighthawks, ca parte a gamei cel mai inalt din istoria baschetului.
Kobe Bryant (Kobe Bean Bryant) născut la 23, 08, 1978 este un jucător american de baschet profesionist, el introduceți NBA direct de la liceu.La 34 ani și 104 de zile de vârstă, Bryant a devenit cel mai tanar jucator din istoria liga a ajunge la 30.000 de puncte de carieră. Începând cu al doilea an în liga, Bryant a fost selectat la fiecare pornire joacă All-Star. El a castigat All-Star Award de patru ori MVP (2002, 2007, 2009, și 2011), legarea de sex masculin de la All-Star Awards MVP în NBA istorie. La 2008 și 2012 Jocurile Olimpice de vară, a câștigat medalii de aur ca un membru al echipei US National.
Blake Griffin(Blake Austin Griffin) născut la martie 16, 1989 este un jucător american de baschet profesionist. Griffin a avut o carieră de liceu de renume de la Oklahoma Christian School, El a jucat baschet colegiu pentru Universitatea din Oklahoma Sooners și a primit numeroase premii in anul al doilea, inclusiv Jucătorul Naismith Colegiul Anului, Oscar Robertson Trofeul și Premiul John Wooden. În 2011, Sports Illustrated l-au numit unul dintre NBA de 15 Greatest Rookies din toate timpurile.
LeBron James(LeBron Raymone James)este un jucător american de baschet profesionist pentru Miami Heat din NBA.Pe 16 ianuarie 2013, el a devenit cel mai tanar jucator din istoria NBA pentru a ajunge la 20.000 de puncte de carieră, la 28 de ani și 17 zile de vârstă.
James a jucat baschet la liceu la St Vincent - Sf. Maria High School în orașul său din Akron, Ohio. A fost decorat cu premiul MVP NBA Finals. Realizările sale de carieră și rolul conducător în timpul pe termen de Heat, s campionat 2012 au condus majoritatea analiștilor baschet, experți, și scriitori să-l considerăm cel mai bun jucător din NBA de astăzi.

| Uzi_Mihail_1999 a răspuns:

Nautati nu stiu despre ei dar... trebuie sa fi auzit ce a patit Kevin Ware si cum si-a rupt piciorul cand a sarit sa puna un capac de la 3 puncte