| alexx102428 a întrebat:

Credeti ca trecem de grupa la Euro 2016?

14 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

In ciuda faptului ca romanii s-au obisnuit sa critice si sa batjocoreasca tot ce tine de nationala, sa stii ca avem o echipa foarte buna. Reconstructia lotului a inceput de la Victor Piturca (nu trebuie sa-i luam din merite) si a continuat avand la carma omul potrivit, Anghel Iordanescu, totul culminand cu aceasta calificare meritata. Cu Franta va fi greu, insa cu Elvetia si in special cu Albania, avem sanse bune. Pe langa asta, am inteles ca va fi nu stiu ce format anul acesta, unul in care se califica si echipe de pe locul 3. Cred ca vom trece de grupa.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Tinand cont de faptul ca se vor califica si vreo 4 echipe de pe locul 3, eu unul consider ca sunt sanse.

| untu a răspuns:

Da,sigur ca da! Este posibil ca Romania sa treaca de grupa cu ajutorul si voia lui Dumnezeu!

| Адина a răspuns:

I̶m̶posibil.

| Drimmero a răspuns (pentru Адина):

De ce sa fie imposibil? Elvetia si Albania nu sunt echipe foarte puternice, sunt de acelasi nivel cu noi, doar Franta din grupa aceea e peste noi, este bine ca jucam primul meci cu ei si apoi vin meciurile mai usoare. Chiar si pe Franta ii putem bate, presiunea este pe ei, sunt echipa gazda si favorita turneului, noi daca le luam 1 punct, toate ziarele vor scrie despre acest lucru. Sper si cred cu tarie ca vom trece de grupe!

| Адина a răspuns (pentru Drimmero):

Tu asta ai înţeles?
Adică mna, e vina mea că nu vă daţi voi seama că am scris "I̶ M̶ posibil", dar lasă.

| Drimmero a răspuns (pentru Адина):

La prima vedere asa s-a inteles, asa s-a interpretat. Oricum, parerea mea este ca trecem de grupe!

| Desireღ a răspuns (pentru Адина):

Și tot n am trecut laughing))

| Răzvi4Deni a răspuns:

Bună, grupa României este destul de complicată.
Din grupa noastră face parte Franţa, care e clar favorita la câştigarea grupei şi Elveţia, care are o echipă bine închegată cu mult peste echipa noastră.
Rămâne de văzut, lupta se va da între România, Elveţia şi n-aş exclude nici Albania.
După ce am vazut la campiontul mondial din 2014 avem şanse şi la finală, luând în calcul evoluţia surprinzătoare a Costei Rica.
In opinia mea, avem şanse egale să trecem de grupă, alături de Elveţia şi Albania!

| Metan a răspuns:

Desigur, grupa e relativ usoara, numai Franta o sa ne intreaca, dar locul 2 e destul sa trecem de faza grupelor.

| gabrielli a răspuns:

Excluzand echipa Frantei care din toate punctele de vedere este favorita la locul 1 (si va termina pe locul 1), noi concuram cu Elvetia pentru locul 2..fiind campionat european..conteaza experienta..noi nu prea avem asa ceva, in schimb jucatorii elvetieni l-au simtit de multe ori..echipa noastra este buna, cu siguranta vom face un meci bun cu Elvetia totul este sa inscriem pentru ca sanse de gol cred eu ca vom avea multe.

| user999 a răspuns:

Cred si sper! Dupa cum am vazut in ultimul timp Romania face fata! Eu zic ca o sa ajunga mai departe de grupe

| aLeXxX08 a răspuns:

Pana si unele echipe clasate pe locul 3 o sa treaca, deci cel mai probabil da.