| AlinMarian95 a întrebat:

Cum pot obtine rezultate mai bune la alergarea de viteza pe 50 m?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Trebuie să ai în primul rând rezistenţă fizică. Dacă o ai fă mult antrenament.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa multe zile de antrenament poti obtine rezultate mai bune.

| stlucian a răspuns:

Capul inainte, mainile sa se miste repede pe langa corp odata cu pasii, pasul pe varful piciorului:

Aici incorect:

https://www.youtube.com/watch?v=c5q6K01ZZ1M

corect

https://www.youtube.com/watch?v=KRZvlQTTCMg

https://www.youtube.com/watch?v=NHmEpqUFLZ8

Bineanteles ca antrenamentele duc la rezultate mai bune cat si sfatul unui antrenor dar cred ca te referi la scoala.

Bafta:-bd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica este cel mai bun profesor.

| zHeArTz a răspuns:

Lasa fumatul si bautul. Nu strica sa alergi putin thinking

| AlinMarian95 explică (pentru zHeArTz):

Nu beau, nu fumez! Am grija de sanatatea mea. Vreau sa scot un rezultat cat mai bun pentru Academia de Politie

| dyk3yy a răspuns:

Fa exercitii de MASA MUSCULARA pentru picioare.

| nic3rr a răspuns:

Incearca sa faci pasi nu foarte mari dar nici foarte mici (potriviti), folosesteti mainile, incearca sa respiri corect (in caz contrar o sa obosesti mult mai repede si o sa incetinesti foarte mult). Si nu uita de apa! Cu toate ca cei mai multi atleti folosesc bauturi energizante, apa ramane "Über-energizantul".

| Bella116 a răspuns:

Mananca inainte, da nu mult si bea energizant tongue