| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot să stau în măini pe loc? Eu pot să merg în măini foarte bine și foarte mult,am echilibru dar pe loc nu pot să stau, dacă stau cad pe spate. Ce pot face să pot sta pe loc în maini? Acord fundă

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Incearca afară pe zăpadă, stai o oră in mîini cu fundul in sus, si pune pe Youtube, sa avce m si noi de cine rîde.laughing

| cristimihailov a răspuns:

Poti sa incerci sa mergi pe loc in maini?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da chiar laughing))) Ce mi-ar place să răd de tine rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru cristimihailov):

N-are nici o logica ..Am zis că pot să merg în măini

| cristimihailov a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma gandeam sa incerci sa mergi pe loc. Asa cum poti merge pe loc in picioare poti merge si in maini.

Apoi incetisor reduci viteza si incercand sa iti tii echilibrul pana reusesti sa stai in maini fara sa te misti.

| Ioan_Gheonea_1976 a răspuns:

Poti sa exersezi stand lipit de perete apoi in timp vei reusi.

| vocea a răspuns:

Eu aș mai avea câteva chestii de adăugat:
- neapărat să ai spați în jur suficient cât să poți cădea;
- dacă simți că vei cădea pe spate, neapărat să tragi bărbia în piept și să te ghemuiești înainte să cazi, altfel riști un gât rupt :D
- exersează întâi mișcările de bază, câteva zile bune, apoi încearcă să stai efectiv; sigur vei reuși de după 2-3 încercări, dar asta nu înseamnă că vei știi să-ți păstrezi echilibrul sau să o faci de fiecare dată la fel de bine
- mie mi-a luat mai bine de o săptămână, zi de zi

https://www.youtube.com/watch?v=vJtPhPq5yFs