| xCrazyWolf a întrebat:

Cum pot face sa stau/ sa merg in maini?

Răspuns Câştigător
| bianca20 a răspuns:

Nu e greu, dar nici usor!
1.In primul rand trebuie sa ai o pozitie corecta!(anume:mainile sa fie drepte, genunchii intinsi, si sa ai o pozitie dreapta si din trunchi!)
2.Trebuie sa fii incordat cand stai in maini!
3.Trebuie sa ai destula forta, pentru ati mentine pozitie perfect dreapta(pentru asta poti sa stai intins pe jos sau in pat, in pozitia in care trebuie sa stai exact in pozitia in care trebuie sa stai in stand pe maini!)
4. Apoi treuie sa-ti repeti echilibrul stand in maini, corect, rezemat de un perete! Iar in timp sa incerci sa-ti departezi picioarele de perete!
Deci, asa inveti sa stai in maini!
Iar daca vrei sa si mergi, trebuie mai intai sa stai corect, iar apoi incerca mai intai un pas, apoi 2, si 3, ... Pana reusesti!
Succes!

8 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Pentru inceput trebuie sa stai langa perete. Pentru a putea merge in maini iti trebuie forta. Mai intai lucreaza la echilibru.

| FiddleStick a răspuns:

Ca sa reusesti sa stai in maini iti trebuie o anumita masa musculara mult exercitiu trebuie sa ai o anumita greutate sa ai foarte multa forta in maini pentru a reusi sa iti menti echilibrul

| TheStory a răspuns:

Sa incerci mereu.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Iti trebuie conditie fizica. Incepe cu exercitii usoare gen abdomene, tumbe, roata. Dupa inceearca sa iti gasesti punctul de echilibru cand stai in maini cu capul inainte.

| cυρcαкє a răspuns:

Bună. happy

Păi în primul rând ca să poți sta sau chiar să mergi în mâini îți trebuie forță.
Înainte să încerci asta, fă și tu niște exerciții pentru mâini, picioare, forță și echilibru. Iar apoi poți exersa să stai în mâini la un perete, pentru început, iar apoi încearcă unde vrei. Iar dacă poți sta în mâini, poți să mergi în mâini.winking

Succes! :*
Pa, pa wave.

| Conner a răspuns:

Exercitiul e cheia incerca si ai sa vezi happy

| shinelikeastar a răspuns:

Incearca prima data sa stai, asa iti cunosti forta, apoi o sa reusesti. Bafta!

| MaDyyy33 a răspuns:

Exerseaza in preajma unui perete pentru ati sprijinii picioarele..eu asa am invatat