| AlexAL275 a întrebat:

Dacă în loc de adidași de pânză iau unii din piele pentru alergat, are ceva? În afară că nu respiră piciorul cum trebuie cred că nu are nimic, nu?

3 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Acolo deja e vorba de confort si de cat alergi. Nu zice nimeni ca trebuie sa fie de vreun fel, daca tu esti ok cu ei si nu te deranjeaza e ok.

| Yuoia a răspuns:

Daca sunt din piele naturala, sunt mai buni. Dar nu cred ca la astia te-ai referit. Cei din piele sintetica (fals numita "ecologica") nu lasa piciorul sa respire, transpiri in ei mai mult.

| irezistibilul a răspuns:

Atunci cand iesi la alergat este recomandat sa porti o pereche de adidasi lejeri, daca sunt lejeri nu, nu are nimic. Daca sunt grei da, o sa simti disconfort atunci cand alergi, mai bine porti adidasi cat mai lejeri posibili ca sa alergi cat mai comod posibil.