| alexmaestru123 a întrebat:

Buna TPU dau funda vreau sa stiu ce exerciti sa fac de dimineata si la amizaa si seara adica flotari abdomene si genoflexiuni plz va roog funda

Răspuns Câştigător
| papcik a răspuns:

Pai 1. dimineata nu trebuie sa te fortezi poti face ceva simplu de exemplu 20 de abdomene putin alergare 2 la amiaza (dupa ce mananci ) trebuie sa faci ceva mai mult pentru ca trebuie sa arzi caloriile care sunt in plus ca sa nu se depuna si faci asa 40 minute de alergare 30 de flotari dar in serii de cate 10 cu pauza de 5-7 minute intre ele 4 serii de abdomene a cate 20 de abdomene seria si poti face si niste tractiuni (cate poti) 3. seara putina aleragare, abdomene cate mai poti, flotari cae mai poti, si nu uita sa nu mananci mult. asta ar fi un program de ardere a caloriilor. daca vrei sati maresti masa musculara trebuie sa urmezi un program la sala (fitnes ) cu un profesor. nu uita de funda

| Darksided a răspuns (pentru papcik):

Nu crezi ca urmand programu asta, o sa dea in supraantrenament? Organismu nu trebuie fortat. Tu cand faci flotari, in interiorul muschiului se rup niste fibre ( de aia si apare senzatia ca iti cedeaza bratele si numai poti rezista ). Noaptea in somn, fibrele se recompun si isi maresc volumul. La brate, bicepsul creste foarte putin, doar 2-3 cm. Tricepsul face ca bratele sa se mareasca. Daca vrei brate, flotarile nu o sa te ajute mai deloc. Incearca sa stai sprijinit de pat cu mainile la spate, cu spatele la pat si sa te lasi de jos in sus.
Nu face multe serii x multe repetari. Fa progresiv, altfel nu vei avea rezultate. Nu sarii peste orele de somn importante. Intre 22:00 si 03:00 este somnul cel mai odihnitor. Deci ai grija sa te culci, daca poti, pana in ora 22:00.

| papcik a răspuns (pentru Darksided):

Fratele meu eu asta fac si la mine a dat rezultate bune si am specificat k pentru marirea masei musculare trebuie sa urmeze un program la sala imi pare rau pentru tine daca nu sti sa citesti si am mai specificat sa nu se forteze. lasa-ma cu 2 cm ai tai

6 răspunsuri:
| Darksided a răspuns:

Poti sa incepi cu 25 flotari + 30 abdomene + 30 genuflexiuni. Apoi cresti ritmu, in fiecare zi. Adaugi cate 2 sau 3. Sau poti sa incerci unu din programele astea: http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0 pentru abdomen.

http://www.youtube.com/watch?v=WYYi8zA4zAg pentru piept.

| papcik a răspuns (pentru Darksided):

Da frate ai dreptate in 2-3 zile are toate sansele sa moara.te gandesti ce fizic trebuie sa ai pentru ce ai propus tu daca urmeaza programul asta nu mas mira sa stea cu perfuzii la spital

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Wow, dar ce vrei sa faci? sa ajungi la spital? In stilul pe care il descrii mai sus ai sanse, mai bine incearca sa mananci echilibrat, daca esti slab si vrei masa musculara consuma mai multe lactate, in special lapte, apoi oua, carne, nici legume si zarzavat nu trebuie sa lipseasca, daca vrei sa slabesti mai redu prostiile gen snacksuri, fast-food, etc. Daca vrei tu asa mult poti sa faci si dimineata un sfert de ora de exercitii, o incalzire, cateva genoflexiuni, abdomene, flotari, ridicari pe varfuri, sunt bune pentru ca iti vor pune sangele in circulatie si te vei simti mai ok pe parcursul zilei. Apoi incepi seara cu un program de exercitii, la inceput mai putine, apoi cresti progresiv nr lor, din saptamana in saptamana. Incepi sa faci de 3 ori pe saptamana, apoi cresti la 4- 5 ori pe saptamana. Nu uita de incalzire, e f. importanta, fa exact cum te pune la ora de sport la scoala, vreo 10 minute, apoi Incearca un program in felul urmator: genoflexiuni 50, abdomene 100 ( daca nu poti sa faci tot o data imparte-le in serii de cate poti, ca sa nu exagerezi) flotari incepi cu 50 sau daca poti 100 in serii de cate 20, exercitii cu gantera pentru brate- tot asa in serii de cate 20, fandari, ridicari pe varfuri cu gantera in mana, mai inspira-te si de pe net, gasesti multe tipuri de exercitii. Incearca pentru respiratie urmatorul exercitiu, te ajuta enorm : tragi aer in piept cat poti, pe nas, tii respiratia vreo 10- 15 secunde apoi dai afara aerul pe gura.Nu uita conditia fizica se castiga in timp printr-un program echilibrat de antrenament, asa ca nu incerca sa faci pe superman din prima pentru ca nu te vei alege decat cu o febra musculara care nu iti va mai permite sa faci nimic o saptamana. Stii ca nu e recomandat sa lucrezi daca ai febra musculara, nu faci decat sa iti stresezi organismul, il suprasoliciti. Ia vitamine, mananca 3 mese pe zi si gustari, fa-ti un program strict de exercitii, nu baga steroizi si proteine, nu te vor ajuta cu nimic, cu proteinele ti-o spun din proprie experienta, am luat si chiar mi-au facut rau.

| adyboss98 a răspuns:

Dimineata cateva genoflexiuni
la pranv genoftexiuni si abdomene
si seara abdomene flotari si genoflexiuni(fa cate poti)