| R3hab1 a întrebat:

Buna TPU de ieri am inceput sa merg la sala, deci sunt incepator
Cine stie un program bun pentru incepatori(daca se poate si execitiile pentru fiecare grupa)

2 răspunsuri:
| ArianaDwen a răspuns:

Ia-ti un antrenor personal.
El va stii exact ceea ce ai nevoie.
Mult noroc! happy

| ubox7007 a răspuns:

1. Nu asculta pe cine iti zice sa iti iei un antrenor personal, scopul lor e sa te tina in sala.
2. http://www.bodybuilding.com/fun/training.html - site-ul asta trebuie sa devina a doua ta casa, uitate mai jos ca iti apare "FIND YOUR FREE
FITNESS PLAN" si sa iti alegi male/female etc...
3. Fa-ti cont de bodyspace si ia-ti aplicatia pentru mobil, ca sa te ajute sa iti monotorizezi situatia
4. Fa-ti rost de un partener
5. Intereseazate de nutritie (exista 2 mari chestii: macronutrienti (proteine; carbohidrati; grasimi) si micronutrienti (minerale si vitamine) )
6. Pregatestete sa ignori persoanele care cred ca imediat din ziua ce mergi la sala devi peste noapte musculos
7. Pregatestete sa ignori persoanele care te v-or sfatuii sa nu iei steroizi, proteine si altele, (steroizi sunt ilegali fara prescriptie de la doctor, ceea ce gasesti pe internet e rahat; proteinele se gasesc si in carne si intr-o mai mica masura si in legume) deci nu ii lua in seama pe aia care se simt amenintati de faptul ca mergi la sala
8. Daca ai muschi nu devi dintr-o data mai bun la bataie si nici neaparat mai puternic
9. Nu renunta!