| xcristix a întrebat:

eu ma chinui sa slabesc,dar problema e ca am metabolismul cam lenes si nu prea am energie sa fac cardio,si m-am gandit intai sa pun masa musculara pentru ca dupa sa imi fie mai usor sa slabesc,voi ce ziceti,intai muschi sau intai slabit? mie imi este destul de greu si cu mancarea,ca daca nu mananc desutla nu am deloc energie mai ales sa fac cardio,asa ca m-am pus pe mancat si am inceput sa fac flotari,un program de abdomene,genoflexiuni, etc si ma simt foarte bine dupa exercitii, nu-mi ziceti de sala ca am 14 ani,cred ca sunt endomorf,cand eram mic eram foarte slab, dar am luat suplimente pentru pofta de mancare, si m-am ingrasat.alergatul defineste?

Răspuns Câştigător
| ToTuleOK a răspuns:

Salut daca tot mai intrebat cum am reusit sa slabesc iti voi raspunde dar nu stiu cat de mult te voi ajuta.
1.In privinta mancari poti manca normal adica eu mancam fulgi cu lapte in fiecare dimineata la pranz mancam paste, care, cartofi ce apucam si seara nu prea mancam ca nu eram acasa.
2.In privinta sportului eu dimineata nu faceam nimic dupa amiaza mergeam cu bicicleta la plimbare 5-10 km, tu poti face cat vrei doar sa faci si pe la ora 5 mergeam la basket unde stateam o ora sau doua.
Cam asa era fiecare zi la mine si am facut asta in timpul veri reusind sa scap de burta care trecea peste pantaloni, gusa si alte prosti.Adevarat ca am mai ramas cu un pic de burtica dar asta o sa dispara ptru ca acum m-am apucat iarasi de exerciti.
Nu uita sa nu mananci seara poate un senvici sau ceva de gen.
Incearca in loc de basket alt ceva, alergatul sau orice sport, poti sari coarda.Eu asa am reusit sa slabesc cam 10 kg, sper sa poti sa slabesti sa te poti mandri si tu cu corpul tau, Mult Noroc. Funda?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu trebuie neaparat sa renunti la mancare. Doar sa nu mananci in cantati mari dupa ora 7 seara, sa reduci painea alba (Sau s-o inlocuiesti cu cea neagra), renunta la dulciuri (Ei bine, poate o data la cateva zile te poti rasfata c-o ciocolata sau o inghetata ). Si da, alergatul e un sport foarte bun pentru slabit. Poti practica chiar si innotul iar un sport foarte bun, unde sunt folositi cea mai mare majoritate a muschilor.
Spor!

| Cosmin86 a răspuns:

Cu flotari, abdomene si genuflexiuni nu pui masa musculara, mai bine treci direct la slabit si lasa masa musculara pentru cand o sa te poti duce la sala