| d0areu a întrebat:

Daca fac o zi flotari si genoflexiuni si in alta zi abdomene si tractiuni si in fiecare zi fac cu 5 mai multe abdomene, tractiuni, flotari, etc. o sa slabesc,? Sau o sa pun ceva masa musculara pe mine?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ajuta mult in ambele sensuri. Incepe cu 20 minim si adauga 5 in fiecare zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adry05):

La masa musculara nu ajuta aproape deloc, in niciun caz "mult".

Muschii se fac cu antrenamente RARE ( 1 data / saptamana o grupa, NU zilnic ), greutati din ce in ce mai mari + multa multa mancare.

| RAY a răspuns:

De ce nu faci asa in seturii de la mic la mare
uite asa ai nevoie doar de 2 gantere de 10 kg
ridicari la piept
6,8,10 kg
genoflectiuni
6,8,10
flotarii
la bara tractiuni
3, 6,9
abdomenele strica coloana fi atent te pui pe pat pui mana pe cap si ridici un pic spatele spre picioare dar nu de tot tu lucri muschi abdomenului, uite un mic video, dar abdomenul se lucra doar o data la 7 zile
http://adio-grasime.ucoz.ro/......_count_abs

pentru slabit bagi cardio insanity il am pe site + o dieta high carb+ cultirism, culturismul e foarte bun,nu pierzi muschi din contra isi faci un corp beton, e aiurea sa fi piele si os e mai frumos un corp de muschi nu de grasime sau piele si os ma intelegi, multa bafta, apropo, totul sta in a face mai mult nu mai putin

| Moonlight15 a răspuns:

Si pentru unu care face sala si mananca binisor tot e greu sa faca un corp frumos, ce pretentii ai la unu care face genoflexiuni si abdomene? Penibil, nu o sa se vada nimic.

| Clausd10 a răspuns:

Ambele. Succes.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Clausd10):

Serios? Ambele? POTI sa pui muschi si sa slabesti in acelasi timp? DE CAND?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Clausd10 a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene, bag seama tu ii ceri performanta? Nu cred ca denu001 vrea asta. Daca nu vrea sa fie Schwarzenegger, procedeaza bine pana acum. PS. Nu ma pun cu profesionisti in domeniu. PPS. As mai vrea sa fiu copil mic. Succes tuturor!

| delightful a răspuns:

Nu vei face muschi ^^. Vei da jos putina grasime si iti vei tonifia musculatura, mari rezistenta.
Acum depinde si ce mananci.

| Moonlight15 a răspuns (pentru delightful):

Dai jos grasim pe naiba, poti sa faci ce vrei tu, daca nu esti in deficit caloric nu ai cum sa arzi grasimea.

| delightful a răspuns (pentru Moonlight15):

Mai citeste o data ce-am zis inainte sa te umfli in pene.