| SportyZizzu99 a întrebat:

Heii TPU! Vreau sa slabesc, dar nu am unde sa fac sport straight face Fac in casa abdomene, flotari si genoflexiuni si mananc si salate. Dar degeaba. Am 12 ani si am vreo 51 de kg. 1, 54 inaltime. Dar in talie am 38 sau 37. Ziceti`mi si mie cum sa fac sa slabesc

Răspuns Câştigător
| Tabacu_Leonardo_1980 a răspuns:

In fiecare zi alearga dar nu pentru antrenament ci in joaca cu prieteni iesi mereu afara in parc, etc.Mananca fructe si legume si incearca sa mananci unele mancaruri cu sare pentru ca eu fac asta si la 13 ani am 41 de Kg si sunt inalt de 1, 59!

6 răspunsuri:
| cobritsA a răspuns:

Buna! E foarte bine ca faci sport.Incearca sa mananci foarte putin, iar inainte de masa sa bei apa ca sa nu mai ai o pofta foarte mare.In timpul liber roaga un prieten sa alerge cu tine.Imbracate cat mai gros chair daca e cald, o sa aiba efect.Seara mai bine mananci un mar decat mancarewinking.Iti prinde bine si un sport, daca ai posibilitati.Ar fi bun inotul pentru ca faci foarta multa miscare, iar miscarea in apa este cea mai buna si cresti si in inaltime si nu o sa te mai plangi ca nu poti slabi.
Sper ca te-am ajutat, iti urez seara buna

| aBduLah a răspuns:

Deci cel mai bun sfat, iti propun ca il timpul liber sa te duci la alrgat gasetit un prieten sau un membru al familiei... esti copil e bine sa faci alergare. deci iti iei egari, tricou si hanorac si deasupra trening de fas nu conteaza ca e cald afara! trebuie sa transpiri cate vreo 30 - 45 minute la 2 - 3 zile si in 2 saptamani o sa slabesti in jur de 1 - 3kg. Incearca sfatul meuwinking

| Emanuelm a răspuns:

Trebuie sa cresti intai. Nici la 16 ani nu ti-e format corpul da la 12 ani?

| Pisicuta03 a răspuns:

Ii foarte bine ca faci sport, dar daca vrei sa slabesti ai putea sa nu mai mananci prea mult
Sfatul meu: inainte sa mananci bea un pahar cu apa, asa sigur nu o sa iti mai fie foarte foame

| dizzypassout a răspuns:

Buna numele meu este Maria si am avut acceas problema la varsta de 11 ani.Acum am 17 anihappyUite ce trebuie sa faci: 1.Bea apa inainte de masa. 2.Sa stii ca micul dejun este cea mai importanta masa a zilei aici poti manca orice la pranz ar fi bine o supa calda si seara ceva usor cm ar fi fructele sau o cana de lapte degresat.3. Exercitiile sunt bune dar trebuie sa ai grija cand le faci seara este cel mai bine cu cateza ore[2]inainte de culcare.4. Daca totusi tie foamne intre mese incerca sa mananci un mar sau bea un pahar cu apa asta iti va face bine! Te pup.Bafta.:*

| PAUL9 a răspuns:

Pai...daca faci sport in fiecare zi, fotbal de exemplu poti slabi in cursul antrenamentelor sau poti sa alengi prin parec.