| Andrr a întrebat:

Exercitiile fizice cum este mai bine sa le fac? Separat ( de exemplu: luni-abdomene, marti-cardio etc.) sau sa le fac pe toate intr-o zii( combinate)? Multumesc!

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cum vrei tu. Mie mi se par eficiente ambele tipuri de programe. Miscare sa faci, minim 30 minute, si sa ai grija la alimentatie.

| Andreeaioan115 a răspuns:

Cred ca ar trebuie toate intr-o zi 20 de minute abdomene si 20 de minute cardio, atunci vei avea rezultate bune, si nu uita o alimentatie corecta.

| Arummaculatum a răspuns:

Acum depinde ce alte exercitii mai faci. Pentru masa musculara cu fiare? Sau fara?
Daca faci fara poti sa faci combinat dar cate putin din fiecare, depinde si de greutatea ta.
Daca esti mai slab faci flotari de exemplu Luni
Marti bagi ceva triceps
Miercuri faci pauZa
Joi cardio
Vineri altceva e doar un exemplu
Ideea e sa nu bagi prea mult, corpul are nevoie de odihna si hrana nu numai exercitii
Bafta

| Andrr explică (pentru Arummaculatum):

Am 1,62 si 64 kg, sunt fata. Eu pana acum am facut toate ex combinate ( abdomene, squats, cardio ) vreo 2 h/zii. Acum ma gandeam sa mai schimb programul, gen sa le fac separat. E ok si asa separat?

| Arummaculatum a răspuns (pentru Andrr):

Daca stiam ca esti Domnisoara probabil as fi vorbit altfel. Oricum probabil vrei sa scaZi sub 60? Fetele sunt frumoasa mai slabute.
Da e bine sa incerci sa schimbi mereu programul deoarece corpul se obisnuieste cu exercitiile pe care le faci de fiecare data. Combina le, exerseaza mai mult dar nu te chinui nici prea tare. Fai sa fie bine, cu rabdare, vointa stii tu. Astept sa vad ce mai scrii. Succes

| AndreyVineCuIntrebari a răspuns:

Poti incerca sa le faci pe toate o data, adica toate intr-o zi, dar ar fi mai bine sa te antrenezi inainte de asta cu cate un execitiu sau doua pe zi, dar sa le face pana le faci aproape perfect!
Sper ca ti-am fost de ajutor! happy