| RobykaBskf a întrebat:

Buna TPU fac 15 ani, si 1. 80metri, 70kg m-am apucat de sala trag intens!
Uitati ce antrenamente fac eu.
Luni- Pectorali,Dorsal
Marti-Coapse,Gambe,Abodomen
Miercuri-Pauza
Joi-umeri,trapez
vineri-Biceps,Triceps.
Sambata, Duminica-Bazin, Tenis.
Alimentatie:
Ora 8:500g iaurt, ombleta din 2 galbenusuri si 6 albusuri, si un fruct Pepene Verde.
ora 11:00:salata din fructe.
ora 13:00: 200 g carne de pui la gratar
- 200 g cartofi copti
- legume proaspete crude
Ora 16:00-salata de legume, Un fresh de Pepene verde.
Ora 19:00-un piept pui si niste paste fainoase.
Suplimente nutritive.
creatina- http://www.megaproteine.ro/Creatina/Six-Star-Creatine-X3 -Elite-Series/
Glutamina- http://www.megaproteine.ro/Aminoacizi/Dymatize-Glutamine -300-g/
Vitamine-http://www.megaproteine.ro/Vitamine-si-minerale/ON-Opti- Men-180-Tablete/
Dar vreau sa va mai pun o intrebare Creatina aia care vam aratato e buna pentru persoanele de 15 ani? daca as lua aceste suplimente timp de 1an sar vedea ceva efecte pe mine adica cresterea masei musculare, sa cresc in brat, si sa fiu definit bine? Astept parerile voastre dar in special de la Cosmin86!

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

" Luni- Pectorali, Dorsal" serios?

2 grupe mari intr-o zi?

Asta doar antrenament nu e.

Cine te-a invatat prostia asta?

| RobykaBskf explică (pentru Cosmin86):

Pai pe mega proteine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Arata-mi unde mai exact.

| RobykaBskf explică (pentru Cosmin86):

Dar cosmin suplimentele care tileam zis sunt bune si mai adaug si un gainar serious mass toate suplimentele cu o dieta buna bogata proteine si tot ce trebuie o sa castig bine in masa musculara si sa ma dezvolt in spate picioare abdomen?

| Cosmin86 a răspuns (pentru RobykaBskf):

Pana nu inveti sa scrii corect, eu nu pot citi ce scrii.

Nu sunt obisnuit cu o asemenea exprimare idioata.

| ravendem a răspuns:

Alimentatia este ok! iti trebuie 1, 5 gr/kg proteina la 70 kg iti trebuie undeva la 130 gr proteina pe zi! din ce manci tu mai mult de 80 de gr nu ai... mai ia o proteina pe langa care so bei dimineata la trezire si seara la culcare dupa sala ia 5 gr de glutamina!