| Vladut500 a întrebat:

Cam in cat timp pot creste masa musculara cu aceasta creatina

http://www.megaproteine.ro/Creatina/Dymatize-Creatine-30 0-g/

PS:Fac sport de 1 an nu-s incepator

Daca credeti ca aceasta creatina nu este buna recomandatimi alt ceva FUNDOI

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Normal ca nu e bine sa faci in fiecare zi aceeasi grupa musculara, aia deja se numeste exces de antrenament.
1 grupa musculara se antreneaza maxim 1 data pe saptamana ( exclus abdomenul care iti poti lucra 2 zile : marti si joi de exemplu, sau Luni si miercuri, sa ai macar 1 zi de pauza intre ele.
Uita-te aici, selecteaza, obiectivele care le ai si iti arata si programul si alimentatia pe care trebuie sa le urmezi.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html

3 răspunsuri:
| fantomel10 a răspuns:

Sti, nu e suficient sa iei doar creatina si sa stai.trebuie sa mergi la sala, si sa faci antrenamente de forta specifice pentru dezvoltarea masei musculare. spui ca faci sport. poti lua creatina toata viata ta daca sportul pe care il faci e un sport aerob, de anduranta! muschi mari tot n-o sa ai.
PS:sfatul meu e sa consumi creatina doar in zilele in care faci sport, excesul poate duce la depuneri pe rinichi.produsul cred ca e bun...nu am incercat nu pot sa iti spun clar asta happy! si ca timp, daca mergi la sala de 5 ori pe saptamana( in caz ca sportul pe care zici u ca il practici e "bodybuilding" in 2 luni ar trebui sa vezi o usoara diferenta si de acolo totul sa vina de la sine happy!

| Vladut500 explică (pentru fantomel10):

Nu fac sport aeroblaughing fac sala dar nu stiu cum sa fac ca am inteles ca nu este bine sa suprasolicit muschiul imi poti spune daca e bine sa fac in fiecare zi abdomen biceps triceps etc sau este bine sa fac o zi doar abdomen o zi doar biceps o zi doar triceps etc?

| fantomel10 a răspuns (pentru Vladut500):

Nu e ok sa lucrezi in fiecare zi aceleasi grupe de muschi.eu zic sa lucrezi 2 grupe pe antrenament.vezi si tu cum t simti...cam 4 aparate a cate 4 serii pe aparat la fiecare grupa e de ajuns. daca nu ai timp sa mergi la sala des si mergi doar de 3 ori pe saptamana...lucreaza cate 3 grupe de muschi! Programul difera foarte mult in functie de numarul de antrenamente pe care le faci intr-o saptamana! ideea e sa lasi cel putin o zi libera intre grupele lucrate ca muschiul sa se refaca!

| Wehes a răspuns (pentru Vladut500):

Normal ca nu e bine sa faci in fiecare zi aceeasi grupa musculara, aia deja se numeste exces de antrenament.
1 grupa musculara se antreneaza maxim 1 data pe saptamana ( exclus abdomenul care iti poti lucra 2 zile : marti si joi de exemplu, sau Luni si miercuri, sa ai macar 1 zi de pauza intre ele.
Uita-te aici, selecteaza, obiectivele care le ai si iti arata si programul si alimentatia pe care trebuie sa le urmezi.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html