| Hopahopa a întrebat:

Fac fotbal si avem antrenament in fiecare zi si am picioarele foarte obosite ( febra musculara, simt ca sunt mai grele ca de obicei). Dupa antrenament ma odihnesc si nici nu am o viata extra sportiva! Ce as putea face sa scot oboseala din muschi mai repede? Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Sunt mai multe metode de refacere dupa efort.
Metode clasice cu masaj, dus scotian (cald-rece-cald), sauna... un program de nutritie foarte bun care sa includa multe legume crude, salate, fructe, fulgi de ovaz cu lapte si miere si multa odihna, pasiva sau activa. Poti opta si pentru suplimente nutritive, iti recomand aminoacizii http://www.megaproteine.ro/......5-Capsule/
Bafta!

1 răspuns:
| TMNT2013 a răspuns:

E cea mai mare sa faci antrenament zilnic

Muschi cand se mai odihnesc?
Ei cresc in zilele de pauza daca ii intrenezi in fiecare zi o sa fi mai slab ca inainte.Fa si tu o pauza de o saptamana si apoi apucate din nou dar incearca sa nu faci mai mult de 2 antrenament pe zi si unul este de ajuns daca e facut cu cap.