| cosmin986522 a întrebat:

De ce imi cresc mai repede picioarele in masa musculara decat celelalte grupe? Le antrenez pe toate la fel, fac febra usoara dupa fiecare antrenament dar nu cresc la fel ca in picioare. Care sa fie problema?sad

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Asa este geneticul tau facut. vei creste in toate, stai linistit. picioarele oricum sunt suportul de baza pentru trenul superior al corpului.

| lpavel a răspuns:

Nu este nici o problema! Fiecare persoana difera de alta!
La unele persoane se dezvolta mai usor bratele, la atlele spatele, la tine se dezvolta mai usor picioarele, nimic rau in asta, antreneaza mai putin picioarele si mai mult celelalte grupe, stiind ca muschii picioarelor cresc mai usor...
La mine de ex. imi cresteau mai repede muschii pieptului si a umerilor dar la celelalte grupe trebuia sa le muncesc mult mai mult! C-am asta-i si cazul tau! Bafta!