| NuMaiConteazaNumele a întrebat:

Imi da si mie cineva un tutorial ca sa invat sa fac backflip pentur parkour?

Multumesc anticipat! big grin

Răspuns Câştigător
| NuMaiConteazaNumele explică (pentru YoYoxD):

Multumesc pentru ajutor, dar am niste indoieli.
Mie imi este frica, poate pentru ca imi pot rupe gatul si am nevoie oarecum si sa vorbesc cu oameni experimentati, ceva gen antrenor de parkour.
Tu ai reusit sa faci backflip - ul?

| YoYoxD a răspuns (pentru NuMaiConteazaNumele):

Sincer nu ma pasioneaza parkour`ul...ci skateboardingul deci nu am incercatlaughing

4 răspunsuri:
| DoneDon a răspuns:

Pentru backflip ai nevoie de detenta, curaj si vointa multa...la inceput pune pe cineva sa te tina de tricou si incearca sa tragi cat mai mult si el te impinge de picioare

| NuMaiConteazaNumele explică (pentru DoneDon):

Okk......am vointa cat sa ma rup pentru un backlflip. Daca ma vezi la stirile ProTV de la ora 19:00... inseamna ca esti cel mai tare maestru laughing