| Kijk a întrebat:

Buna TPU.M-am inscris pentru o echipa de fotbal si maine am primul meci oficial. Pentru cei care stiu ce ar trebui sa fac sau cum sa joc ca sa dau o inpresie buna.Eu stiu sa joc fotbal dar nu am mai jucat niciodata intr-un meci oficial.Cum ar trebui sa joc?

6 răspunsuri:
| RomulusMilea a răspuns:

Trebuie să fii tu însuţi, să te faci vizibil, să încerci să nu faci greşeli mari, să marchezi un gol sau mai multe dacă se poate, să asculţi de indicaţiile antrenorului, să dai tot din tine.

E ca şi cum ai merge la un interviu de angajare, dar la proba practică, trebuie să îţi demonstrezi valoarea, experienţa şi seriozitatea.

Mult succes!

| IonutAxi a răspuns:

Trebuie să fii tu însuţi, să te faci vizibil, să încerci să nu faci greşeli mari, să marchezi un gol sau mai multe dacă se poate, să asculţi de indicaţiile antrenorului, să dai tot din tine.
Mult Succes

| alecsalecs a răspuns:

Nici Nu ar trebui sa te gandesti foarte mult la chestia asta si sa ti faci prea multe griji! cu cit te vei gandi mai mult cu atit in momentul jocului ve deveni mai incordat si te asigur ca vei face foarte multe gafe.Incearca sa fi foarte relaxat dar nici sa fi ca la antrenamente..incearca sa te eliberezi de emotii sa ti faci tot felul de planuri si de ganduri!

| NonEinstein a răspuns:

Doar fii tu însuti.

| andreisoci a răspuns:

Joaca frate cum stii tu mai bine,si nu dribla mult daca vezi ca nu poti, dai pase, nu driblezi ca sa pierzi mingea, o pasezi la altul si tot asa, cati ani ai?

| Alin_Nane_1996 a răspuns:

Nu trebuie sa ai emotii si trebuie sa te faci ca nu auzi pe nimeni decat pe colegi tai si pe antreno.Si trebuie sa iti arati talenul.Mult succes si sa castigi meciul.