| Linda724 a întrebat:

Ma puteti ajuta cu urmatorul lucru:Cand eram mica puteam face sfoara,spagatu si puteam sta in maini,puteam face si roata.dar acum,imi e frica sa mai stau in maini sau sa fac roata(am impresia ca pic in cap,nu radeti)si sfoara nu stiu dar nu o mai pot face! Va rog, spuneti-mi cum pot sa fac din nou sfoara si cum as putea sa fac roata din nou fara sa mai am impresia aia(daca e posibil, daca nu cum pot so reinvat)
VA ROOOG! Fundita

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cand erai mica aveai mai mult curaj pentru ca copiii nu se gandesc la consecinte. Gandeste-te ca nici acum nu are ce sa ti se intample.

| LovelyKitty2 a răspuns:

Pai cand erai mica faceai orice pentru ca la o varsta mica ai curaj si nu iti pasa daca te lovesti. incearca sa vorbesti cu un antrenor de sport sau proful/profa ta si sa te ajute, sa te ia cu incetul si sa vezi ca nu se intampla nimic pe mainile lui/ei ca apoi sa ai curaj sa faci singura

| Linda724 explică:

LovelyKitty2,proful meu de sport nu se ocupa cu chestii de genul asta nu stiu de ce, nu e un prof obisnuit.
Sfoara nu ma durea cand ma lasam pana jos dar acum ma doare.In maini imi e frica sa nu cad pe s pate cum am cazut odata din greseala, iar roata ....nustiu de ce sincer nu o mai stiu face...