| aleee5262 a întrebat:

Bună TPU! Pentru cei care faceți sala, ce program aveți în fiecare zi? În special as dori sa întreb fetele

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îți spun eu daca vrei laughing

| Strwberrs a răspuns:

Fac Pulldowns si mai multe, printre care si Russian twists.

| iamprettybored a răspuns:

În primul rand, nu se face sală în fiecare zi. Corpul are nevoie de recuperare după efort intens.

În al doilea rând, dacă nu ai mai fost la sală sau nu ești sigur/a ce ar trebui să faci, este mai bine să investești într-un antrenor personal.

De ce?
1. Dacă faci exercițiile în mod corect, îți poți distruge spatele, articulațiile, genunchii etc, te poți accidenta. Mai ales dacă începi să pui greutăți. E bine să începi din start cu forma corectă și sincer vorbind, chiar e nevoie să fie cineva lângă tine să te corecteze.

2. Antrenorul îți poate face planul de antrenamente potrivit pentru tine și pentru scopurile tale (dacă vrei sa slăbești, vrei să pui masa musculara etc.) Și în timp ce avansezi, se vor schimba și antrenamentele.

3. Nu te va motiva nimeni să dai tot ce poți mai bine decât antrenorul.

Mai bine renunti la alte lucruri și investești într-un antrenor. Eventual fa echipa cu un prieten/prietenă și mergeți împreună, plătiți jumătate fiecare. E una din cele mai bune decizii pe care eu le-am luat deci încurajez pe oricine sa și ia antrenor.

| Mete0ra a răspuns:

Monday: Chest/Biceps
� 4 sets of Incline Dumbbell Press, 8-10 reps
� 3 sets of Bench Press, 8-10 reps
� 3 sets of Incline Flies, 8-10 reps
� 3 sets of Chest Dips until failure
� 3 sets of Barbell Curls, 8-10 reps
� 3 sets of Preacher Curls, 8-10 reps, then drop the weight to half, and push out another 8

Tuesday: Legs/Calves
� 4 sets of Squats 8-10 reps
� 3 sets of Lunges 8-10 reps
� 3 sets of Leg Press 8-10 reps
� 3 sets of Leg Extensions till failure
� 3 sets of Leg Curls 8-10 reps

Wednesday: Back
� 3 sets of Lat Pulldowns 8-10 reps
� 4 sets of Deadlifts 8-10 reps
� 3 sets of Bent Over Rows 8-10 reps
� 3 sets of Dumbell Rows 8-10 reps
� 3 sets of Hyperextensions 8-10 reps

Thursday: Shoulders/Triceps
� 4 sets of Shoulder Press, alternate with Barbell & Dumbell every week 8-10 reps
� 3 sets of Upright Rows supersetted with Lateral Raises 8-10 reps
� 3 sets of front raises 8-10 reps
� 3 sets of Lying Rear Delt Raises 8-10 reps
� 3 sets of Close-Grip Bench Press 8-10 reps
� 4 sets of Pulldowns 8-10 reps
� 3 sets of Skullcrushers 8-10 reps

Saturday: Full Body
� 3 sets of Deadlifts 8-10 reps
� 3 sets of Squats 8-10 reps
� 3 sets of Clean and Jerk 8-10 reps
� 3 sets of Weighted Pull ups 8-10 reps

Sper ca te-am ajutat, programul asta il am eu pentru antrenamentele pentru sala (fostul plan de antrenamet a lui zyzz) cya, and #WeAreZyzzGeneration