| r3spectt a întrebat:

As dori si eu un program de sala...
Ma duc in fiecare zi la sala cate 2 ore...
Cel mai bun program va primi funda si un sincer multumesc!:X

6 răspunsuri:
| mada1 a răspuns:

Denis2cool nu are dreptate.dar EB3 tu cred ca esti culturist doar in visele tale. daca te antrenezi cu un asemenea program ...in primul rand.ar trebui sa vorbesti cu instructorul de la sala. orice sala are un instructor care se pricepe mai bine decat noi.eu o sa iti spun programul meu de lucru.

luni-piept cu umeri
marti-spate cu trapez
miercuri-brate(biceps triceps, antebrat )
joi-picioare.
abdomen fac de obicei 3 zile da una nu...

dupa ce termin programul.vinerea iau pauza...apoi incep din nou... daca vrei sa faci si cardio.il poti face dupa fiecare antrenament.sau o zi separat pentru cardio. bafta si sper ca te-am ajutat.dar ti-am zis.cel mai bine e sa vorbesti cu inscructorul salii.

| Claudiu_Lupu_1991 a răspuns (pentru mada1):

Are dreptate mada1 cel mai bine vb cu instructorul salii, si ia-ti face el programul adapt pentru tine. bafta!

| DENIS2COOL a răspuns:

Incepe asa: umeri in prima zi,biceps in a doua zi, spate in a treia zi, in apatra zi fa triceps, iar in ultima zi fa spate.asa iti vei odihni mischii separat si daca vrei picioare/trapez sau alte grupe secundare fa dupa ce termini una din grupe dar nu face veci spate sau piept cu trapez

| ByteCode a răspuns:

Salut. Intra pe site-ul http://iwantsixpackabs.com, gasesti programe complete de exercitii diversificate impartite pe zile/saptamani, programe de nutritie variate oferite ca suport pentru exercitii. Personal am folosit programul de antrenament de acolo cu succes. Spor!

| EB3 a răspuns:

Frate nul asculta pe denis2cool. Eu is culturist si pot sa iti dau un program calumea. In primul rand trapezii picioarele si ce altceva a mai spus el acono NU SUNT GRUPE SECUNDARE. Deci LUNI fa-ti spate piept abdomen antebratetrapez gat.MARTI cardio (alergare saritul cozii e foarte bun, eu prefer innotul). MIERCURI brate (umar biceps triceps antebrat), abdomen si gat.Joi relaxeazate(nu trebuie sa te antrenezi continuu). VINERI picioare si spate (spate inclide aripioare trapez si zona lombara) pe urma gat si abdomen. SAMBATA baga cardio. DUMINICA relaxeazate.Numarul de repetari si serii trebuie sa ti le faci singure (depinde de fiecare) si e foarte important sa faci cu greutatea corecta, fara sa fie nevoie sa faci multe repetari. Bafta la antrenament frate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru EB3):

Daca esti culturist nu-i da programul tau de culturist ca nu o sa-i faca fata si o sa se supra-antreneze, da-i ceva mai usor pentru inceput